ÎNÎSIYATÎFA ZAROKÊN AGIR

TARİHSEL HAFIZA

JI BO KURDISTANE TOLHILDAN

KÜRT TARİHİNİN SIR DOLU YÜZÜ KATLEDİLİYOR

CİLO ESER 

Kürt ve Kürdistan için hiç te azımsanmayacak tarihsel, güncel, sosyo politik değeri çok yüksek ve bariz olan, medenilerin medineleşmeden önceki kıblegahı, dervişlerin, ozanların, mîrlerin, pîrlerin, erenlerin dergahı ve binlerce yıllık kültür mirasımız HESKÎF barbar Türk işgalci ve çeteleri eliyle paramparça edilmeye çalışılıyor. Kürtler tarihin her anında kendi elleriye kocaman miraslar bıraktılar insanlığa. İnsanın insanlaşma yolundaki, erdem, çaba ve emeğinin yegane göz nuru Hasankeyf AKP dene yobazlar partisinin akıl almaz doymazlığı ve Kürt insanının kemikleri de dahil her değerini kendisi için düşman saymakta amansız ve izansizca saldırmaktadır Sözde Unesco Kültür Mirası Listesinde yer almış ve ya Birleşmiş Milletler tarafınca korunacağına dair sözler verilmiştir. Ama hani insanlığın ebedi miraslarına saygı ve Kürtlerin tarihine anlamlı yaklaşım. Bir faşist tüccar takımı binyılların tarihi görkemini ayakları altında ezmektedir, çiğnemektedir.

 Özellikle Kürt insanı için Kabeden önce denilebilecek bu tarihe neden bu kadar insanlık dışı saldırılar yapılmaktadır. AKP denen vahşet çarkı Kürtlük adına bir taşın bile bir taş üstünde kalmasına tahammülü yoktur. Bu kadar vahşi ve amansız bir Kürt düşmanı parti herhal Kürdün bir tarihi mirasının olmasına da rıza göstermeyecektir. Bir takım gösteri ve yürüyüşlerle bunu engellemek veya imhasını ortadan kaldırmak düşüncesi saflık ve enayilik olur. Düşman bunu yaparken çok iyi bilincededir ki yüzyıl sonra Kürt ve Kürtlük adına Kürdün bile kendisinin hatırlayacağı bir taş, bir toprak parçası kalmazsa bu tarihe kök salmış kocaman, kadim halkı asimile etmek, tarihin çöp sepetlerine atmak daha basit ve kolay olacaktır. Her söyledikleri kan kokan faşist iktidar bundadır ki ne tarihe, ne mekana, ne coğrafyaya hiçbir saygısı yoktur, beyninde kanlı soykırımlardan başka herhangi bir mantalite olmayan bu hayvandan daha aşağı güruha ancak ve ancak anladıkları dilden cevap vermek gerekmektedir. Anladığı dil intikamdır.

 Bu koca tarihi sular altına gömülmekten kurtaracak yegane çıkış yolu aktif mücadele ile düşmanı dize getirmektir. Yoksa bilmem pasif eylem biçimleri ile Kürtlerin kanına susamış bu aç köpekleri öyle basın açıklaması, bildiri, sosyal mesaj yoluyla engellemek vazgeçirmek bir yana şuan ki tepkiler  bu kuduz kurtlara sadece cesaret vermektedir. Bunun içindir ki Kürt Oğlu, Kürt Kızı geçmişine sahip çıkamayan gelecegine de asla sahip olamaz. Bunun içindir ki Keça Kurd, Mêrê Kurd, Şêrê Kurd zaman öyle boş safsalatalarla kan ve can düşmanına meydanı boş bırakıp sana en ağır hakaret olan  Hasankeyf gibi bir ana beşiğine bakıp hüzünlenmek zamanı değildir. Zaman o zamandır ki canınla kanınla kendi tarihine ve şerefine sahip çıkma zamanıdır. O zaman düşmanın anladığı yerden cevap vermen gerekmektedir. O Kürdistan’da senin tarihini sular altında bırakıp boğmak istiyorsa sende Türkiye’ de caddelerini sokaklarını, evlerini, iş yerlerini Kürdün intikam ateşiyle harmanla ki bir daha asla Kürtlerin onuruna el uzatmaya cesaret bile edemesin. Madem düşman bütün acımasızlığı ile Kürde ve Kürdün şerefine arsızca saldırmaktadır senin de elin kolunun bağlı olmadığını bilmen gerekir. Bir çakmak ile bir kibrit çöpü ile bir kıvılcım ile düşmanının yaşamanı zindana çevir.

Bundan böyle  Her Kürt evladına düşen herhangi bir tarihsel değerimizi  yok edenlere karşı amansız bir ateşten nefer olmaktır. Binlerce yıllık tarihimizin intikamı için, anamızın ak tarihi olan Hasankeyfin intikamı için nerde boşluk bulursanız düşmanınızın rahatını bozun, onlarda Kürdün intikamının tadına, hasankeyfin intikamının nasıl acı olduğunu bizzat yaşasınlar. Şimdi durmak zamanı değildir, madem canavar düşman katletmeye geliyor o zaman bizlerde binlerce yıllık Kürt Onur tarihin son evlatları olarak asla kahpe düşmana geçit vermeyeceğimiz ateşten eylemlerimiz ile bir daha nice Newroz ateşleri yakalım ki Dehaklar gibi erdoğanların da bir sonu olduğunu şanlı Kürt tarihinde olduğu gibi bir kez bütün dünyaya gösterelim Hasankeyfin ateşten neferlerine ve inisiyatifimizin doğal üyeleri olan milyonlarca Her Onurlu Kürt insanına  bu tarihsel görevlerinde başarılar dileriz.