SON DAKİKA

DÜŞMANI YAKTIĞIMIZ ÖZGÜRLÜK ATEŞİ İLE DİZE GETİRECEĞİZ

DÜŞMANI YAKTIĞIMIZ ÖZGÜRLÜK ATEŞİ İLE DİZE GETİRECEĞİZ

Kürdistan’ın her parça coğrafyasında soykırım ve katliamlarla Kürtleri tarih sahnesinden adeta kazımak isteyen zihniyet yeni intikamcı Kürt ruhu karşında dize gelecektir. Nuri Dersim’inin, Qadî Mihemedlerin, Şeyh Sait’lerin, Seyid Rızaların torunları olan ateşin çocukları inisiyatifi intikam andı içmiştir. Ehmedê Xanilerin vatan özlemlerine denk bir intikamcı nesil gün geçtikçe daha büyüyüp düşmana kan kusturacaktır. Kinimizin bilenmiş öfkesi ile düşmana aman vermeden dize getireceğiz.

07.07.2020 tarihinde İstanbul şişli de bir tarihi ahşap olmak üzere 3 tane binayı ateşe verdik. Her üç binanın çatıları tamamen yanarak küle döndürülmüştür. 

08.07.2020 tarihinde izmir Karabağlar sanayi sitesinde bir fabrikayı ateşe verdik. Bu yangında fabrikayı küle çevirdik. 

09.07.2020 tarihinde Balıkesir’in  Kepsut ilçesinde 700 balya saman yüklü bir kamyonu ateşe verdik.  Çıkan yangında kamyon ve içindeki balyalar tamamen küle dönmüştür. 

09.07.2020 tarihinde izmir’in Bornova ilçesinde faşist bir şahsa ait özel otoyu inisiyatifimizin ateşine teslim ettik. Araç hurda oluncaya kadar yanmıştır.

SOYKIRIM YAPANLARA KARŞI HER YERDE CEVAP VERECEĞİZ

SOYKIRIM YAPANLARA KARŞI HER YERDE CEVAP VERECEĞİZ

Ülkemizin her şehrini, ovasını, ağacını, evlerimizi uçaklarla bombalayan, pervasızca saldıran soykırımcı düşmana karşı hiç kimse kürtler olarak sessiz kalacağımızı sanmasın, her saldırınıza karşı tarihsel kinimizle gerektiği gibi cevap verileceğini herkes bilmelidir. Hiç ummadığınız zaman ve mekanda sizleri cehennem ateşine teslim edeceğiz. Onurlu ve şerefli her kürdün yegane erki bu soysuzlara karşı inisiyatifimizin gösterdiği yol ve yöntemle, sıradan bir kibrit ve çakmak ile düşmanın hayatını beterden daha beter hale getirmektir. Özgürlük onur sahibi, yediden yetmişe, kadın erkek, çocuk, genç, yaşlı  inisiyatif sahibi Kürtlerin omuzları ve emekleri üzerinde var olacak yarınlarda saklıdır. 

02.07.2020 tarihinde Gaziantep’in Araban ilçesinde sap balyaları yüklü bir tır inisiyatifimizce ateşe verilerek küle döndürülmüştür.

 07.07.202 tarihinde denizli de faşist bir şahsa ait bir otomobil inisiyatifimiz üyelerince yakılmış ve hurdaya çevrilmiştir.  

07.07.2020 tarihinde izmir de seyir halindeyken bir yolcu otobüsünü küle çevirdik. İçerde korku ve panik içerisinde kalan faşist türkler ne yapacaklarını şaşırak panikle kendilerini otobüsten zorla dışarı atmışlardır. Otobüs tamamiyle yanmış geriye sadece bir hurda yığını kalmıştır. 

 08.07.2020 tarihinde, Kocaeli’nin Gebze ilçesi Pelitli Köyü Mezarlığı yanında bulunan bir geri dönüşüm tesisini ateşimizle harlayarak kül olmasını keyifle izledik. Yakılan ateş neticesinde fabrika işlenemez bir hale getirilmiştir.

CEHENNEM ATEŞİNİ YAŞATACAĞIZ

CEHENNEM ATEŞİNİ YAŞATACAĞIZ

Ateşin Çocukları İnisiyatifi olarak her zaman ve her yerde faşistlerin rahatını bozmaya, onları cehennem ateşlerinde yakmaya söz verdik. Artık bundan sonra yaptıkları her zulmün bir karşılığı olacağını misli ile yaşayarak öğreneceklerdir.

3.07.2020 tarihinde Kocaeli‘nin Gebze ilçesinde faaliyet gösteren bir fabrikayı ateşe verdik. Çıkan ateş sonucunda fabrika tam anlamıyla kül oluncaya kadar yanmıştır. 

03.07.2020 tarihinde Bursanın organize sanayi bölgesinden bulunan bir fabrikayı inisiyatifimizin ateşine teslim ettik. Yangın uzun süre söndürülememiş ve fabrika tamamen yakılmıştır.

04.07.2020 tarihinde bursanın İnegöl ilçesinde bir faşiste ait lüks araç inisiyatimiz üyelerince ateşe verilmiştir. Özel otomobil hurdaya dönmüştür. 

 
05.07.2020 tarihinde İstanbul Arnavutköy de bulunan bir mobilya imalathanesini küle çevirdik. Bu yangında mobilya imalathanesinin bulunduğu 4 katlı bina dumanlar içinde bırakılmış, mobilya imalathanesi tümüyle yanmıştır.

05.07.2020 tarihinde  Denizli‘nin Merkezefendi ilçesinde bir şahsi araç inisiyatifimizce yakılarak küle döndürülmüştür. 

DÜN ÖZGÜRLÜK ATEŞİNİ GÖRDÜNÜZ YARIN DAHA DA YANACAKSINIZ

 

DÜN ÖZGÜRLÜK ATEŞİNİ GÖRDÜNÜZ YARIN DAHA DA YANACAKSINIZ

Kürdistan’ faşist soykırım uygulayan barbar zihniyetin destekçileri müsiadlar tüsiadlar ve binlerce kürt düşmanı kurum, kişi kaçacak hiçbir yeriniz kalmadı. Bu ateşi siz yaktınız bedelini de en ağır şekilde ödüyeceksiniz. Özgürlük ve intikam ateşimiz her gün daha da büyüyerek yayılarak, özgür kürdün intikam ruhuyla her yerde ve her zaman sizi ve ailelerinizi, düşmana ait olan ne varsa yakıp yıkmaya devam edecektir. Bekleyin dahası kat be kat artarak sürecek

03.07.2020 tarihinde Ankara yenimahallede bulunan bir atık kağıt deposu yakılımıştır.

01.07.2020 tarihinde Bursada iki ayrı yerde birer saat arayla intikam ateşi yakılmıştır.

Bursa-istanbul yolunda bulunan plastik fabrikası ve deposu yakılmıştır. 6 dönümlük alanda kurulu fabrika tamamen küle dönmüştür.Yükselen siyah duman tüm bursadan görülmüş altı bin metrekare ye kurulu Akp li fabrika tamamen küle dönmüştür.

Aynı yarih ve saatte Bursa yıldırım da bulunan yanyana olan üç devasa gıda ve lojistik deposu eşzamanlı yakılmıştır.Biri beyaz eşya, ikisi gıda olan üç depo tamamen yanarak küle dönmüştür.

02.07.2020 tarihinde izmir gazi emirde bulunan otogalerisi yakılmıştır. İçerde çok sayıda araç bulunan otogaleri küle dönmüştür 6 araç tamamen yanmıştır

29.06.2020 tarihinde Sakarya sapanca da bulunan çatı malzemeleri üreten fabrikanın deposu yakılarak küle dönmüştür.

AŞK NERDE YAŞANIR GÖRDÜNÜZ MÜ?

AŞK NERDE YAŞANIR GÖRDÜNÜZ MÜ ?

Aşk nerde yaşanır gördünüz mü
Kadın ve erkek kardeşlerimiz cizre bodrumlarında yakılırken aşk bodrumda yaşanır diyen kahpe faşistleri inlerinde perişan ettik
Polis asker ve faşistlerin yurdu olan Sakaryayı Kürdün intikam ve özgürlük ateşiyle kavurduk
Ne çocuklarınız ne kadınlarınız nede erkekleriniz kürt halkından daha değerlidir yüzyıldır yaşattığınız büyük ün acıları size yaşattıracak içinize dert koyacak gözünüzü yaşlı bırakarak elimizden geleni ardımıza koymayacağız Hakettiğiniz cehennem azabını bu dünyada yaşattıracağız.

03.07 2020 tarihinde Sakaryanin hendek ilçesinde bir havai fisek fabrikasini küle döndürdük çıkan yangında binler havai fişek patlaması yaşanmış fabrika tamamen küle dönerken türkler büyük korkuya ve paniğe kapılmışlardır. Yaktığımız ateş sonucunda çevre illerden dumanlar görülmüş, çıkan dumanda kimyasal ve radyasyon etkisi olan gazlardan çoğu kişi etkilenmiştir. 

 KÜRT İNTİKAM ATEŞİ HER YERDE PARLAYACAK

 

 KÜRT İNTİKAM ATEŞİ HER YERDE PARLAYACAK  

Kürt halkının tarihsel ve günümüz düşmanı Türk faşizmi ve devletidir. Yüzyıllardır bu gerçek değişmedi ve bundan sonrada değişmeyecektir. Düşmanın düşmanı olalım, onlara ait olan her şeyi yakarak öfkemizin büyüklüğünü gösterelim. Fabrikalarında çıkardıkları silahlarla Kürt çocuklarını bombalıyorlar, parasıyla eğlence merkezlerinde keyif sürüyorlar, arabalarıyla Kürt katliamını kutlamak için şehirde sevinç konvoyları düzenliyorlar. Bu kadar alçak ve ahlaksız olan Türk faşistlerine onların anladığı dilden cevap vermeye devam edeceğiz. Tüm namuslu ve şerefli Kürtler eskisi gibi yürüyemeyebilir, slogan atamayabilirler ancak onların bu barbarlık çarkını bir çakmak ve kibritle yakarak cevaplarını verebilirler. Özgürlük ve intikam ateşi büyüyecek Kürdistan’ın onur nişanı olarak parlamaya devam edecektir.

 

25.06.2020 tarihinde;

*İstanbul Ümraniye Dudullu Organize sanayi bölgesinde bulunan katı atık toplama merkezi yakılarak küle dönmüştür. Altı ilçeden müdahale olmasına rağmen bu alan tamamen intikam alevlerinde kalmış ve kullanılamaz hale gelmiştir.

*İstanbul Sultanbeyli’de İntikam almak isteyen onurlu Kürt’ler 35 aracın lastiği patlatılmıştır. Düşmandan hesap sormanın  çare ,yöntem ve taktiği  için Ateşin Çocukları İnisiyatifine bakmak yeterlidir. 

*İzmir Bornova’da bulunan içinde çok sayıda park ve eğlence merkezi olan alan yakılarak külleri İzmir semalarına savrulmuştur. Kürt kanıyla eğlence düzenleyenler İntikam gününün geldiğini bilmelidir.

KİNİMİZİN BİLENMİŞ ATEŞİNDE YANACAKSINIZ !

 

KİNİMİZİN BİLENMİŞ ATEŞİNDE YANACAKSINIZ !

Tarihin her döneminde barbarlığınızın kurbanı olduk. Artık o dönem geçti. Bu bir intikam dövüşü yaptığınız kadar yaşayacaksınız. Sizlere rahat nefes aldıran sizin gibi olsun. Bu kavga da size aman yok. İntikamın en acısını evlerinize, araçlarınıza, iş yerlerinize, hanelerinize, yüreğinizin her zerresine yayacağız. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Kendinizi kandırmaktan vazgeçin. Kürtleri asla bitiremeyeceksiniz. Bunun çok büyük bedelleri olacağını her gün size daha fazla yaşatacağız. 

23.06.2020 tarihinde Konyanın Meram ilçesinde türklere ait 4 adet aracı yaktığımız ateş ile kül ettik. Araç sahibi türkler göz yaşı ve feryat içinde araçlarını kurtarmak istemiş fakat nafile bir çaba ile araçların tümünden sadece küller esmesine mani olamamışlardır.

23.06.2020 tarihinde Bursanın Organize Sanayi Bölgesinde bulunan bir cam fabrikasını inisiyatif olarak tarumar ettik. Her ne kadar türk faşist medyası yangın erken söndürüldü palavraları atsa da fabrika tümden ateşler içinde kalmış ve küle dönmüştür.

24.06.2020 tarihinde Çanakkale’nin Biga ilçesinde cadde ortasında park halindeki bir aracı yakarak artık tanınamaz bir hale getirdik. Araç hurdaya dönene kadar yanmıştır.

24.06.2020 tarihinde İzmir’in Bayraklı ilçesinde bir aracı ateşimizle harladık. Araçtan geriye sadece bir demir yığını kalmıştır. 

MAHŞERİNİZ ELLERİMİZDE  

MAHŞERİNİZ ELLERİMİZDE  

Yüzyıldır Türkler ülkemizi, geleceğimizi, köylerimizi ve tarihimizi yakarak sevinç ve zafer naraları atıyor. Dağ taş Kürdistan her gün bombalanıyor. Şeladıze, Ankara, Afrin, Cizre’de Kürt’ler katlediliyor. Türk faşizminden hiçbir beklentimiz yoktur, en fazla af isteyebilirler yaptıkları vahşet affedilecek değildir. Ateşin Çocukları İnisiyatifi eyleme geçecek her yurtseverin çare, yöntem ve inisiyatif bulacağı Kürt halkının inisiyatifidir. An intikam ateşini her yerde yakmak ve özgürlük için binlerce şehid veren halkımızın asla durmayacağını gösterme anıdır.                                                       

ATEŞTEN İNTİKAMIMIZIN DETAYLARI

13.06.2020 Tarihinde Antep İbrahimli mahallesinde akp işbirlikçisi iki kişinin arabaları yakılarak küle dönmüştür. İntikam alevleri artık Kürdistan ‘da akp-mhp yandaşlarına da ulaşacak ve hesap sorulacaktır.

19.06.2020 tarihinde Antep Nurdağı ilçesinde benzin yüklü bir tanker inisiyatifimizin doğal üyeleri tarafından intikam ateşiyle yakılmıştır. Tanker tamamen yanarak kullanılamaz duruma gelmiştir.

21.06.2020 tarihinde Antep 4. Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan bir tekstil fabrikası küle dönmüştür. Faşist Türk basını Antep’te peş peşe şüpheli yangınlar diyerek gerçeği gizlemeye çalışsa da intikam alevleri gerçeği aydınlatmıştır. Antep’te intikam ve özgürlük ateşi yakan doğal üyelerimizi selamlıyoruz.

22.06.2020 tarihinde İstanbul Samatya da bulunan Eğitim ve Araştırma Hastahanesi intikam alevleriyle yakılmıştır. Kürdistan’da halkımızı bilerek zehirleyen, hasta düşüren ve corona virüsü bilinçli şekilde yayan Akp-Mhp çetesine bir cevaptır. yangın sonucunda hastahane panikle boşaltılmış, sağlık bakanı ve valilik olayı hemen madde bağımlısı bir gencin üzerine yıkmıştır. Kürt düşmanları hasta veya ölüm döşeğinde olsun Ateşin Çocukları İnisiyatifi hesap soracaktır. Faşist Soysuz ve çetesine kalacak olan ateşten intikamımızın  sonundaki bilançoyu açıklamaktır.

22.06.2020 tarihinde Denizli Pamukkale ilçesinde faşistlere ait bir araç yakılarak küle dönmüştür.

22.06.2020 tarihinde Isparta Anadolu mahallesinde park halinde olan Kürt düşmanı şirkete ait minibüs intikam ateşiyle küle dönmüştür.

23.06.2020 tarihinde Kocaeli Dilovasında bulunan devasa suni çim üretme fabrikasını inisiyatifimizin ateşlerine teslim ettik. Yangın 3 saatte onlarca itfaiye ve başka araçların müdahelesi sonucunda zorla söndürülmüştür. Fabrikadan geriye esen yeller kalmıştır. 

 ÖZGÜRLÜK VE İNTİKAM ZAMANIDIR

 ÖZGÜRLÜK VE İNTİKAM ZAMANIDIR

Kürdistan halk ve tarihine saldıran, soykırım uygulayan faşist türk devleti bunu destekleyicilerinden aldığı güçle yapmakta ve sürdürmektedir.Türk devlet millet birliğinin en büyük kanunu kürt  katliamı olmuştur. Akp mhp ye sevgi selinde bulunan ve alkışlayarak destek verenler en büyük günahkarlardır. Hepside yürütülen bu vahşetin ortağı ve sorumlusudurlar.Bunlardan her yerde hesap sormak ve intikam almak zamandır. Kürt özgürlüğüne karşı olan herkesi intikam ateşinde bırakarak yaşamı haram edeceğiz.Tüm onurlu kürtler için zaman özgürlük ve intikam zamanıdır.

21.06.2020 tarihinde Mersin’in Tarsus ilçesinde bulunan  hali ateşe verdik. Bu yangında sebze hali ve çevresini büyük bir ateş sarmış. Yangın saatlerce sürmüş ve tüm Mersin den görülmüştür. 

21.06.2020 tarihinde Balıkesir’in Erdek ilçesinde bulunan bir belediye şantiyesinin tamamını ateşe verdik. Kürdistana kayyum atayanlara bir ders olarak yapılmıştır. Bu yangın sonucunda şantiye de bulunan onlarca belediye aracı küle dönmüştür. Burada belediyeye çok büyük  zarar vermiş bulunmaktayız. 

YAPTIĞINIZ HER TÜRLÜ VAHŞETİN HESABINI SORACAĞIZ

YAPTIĞINIZ HER TÜRLÜ VAHŞETİN HESABINI SORACAĞIZ

Sizin alçak valileriniz Kürdistan’da her türlü vahşeti yapıp, gelip bilmem ne turistik yerde tatil yapmaktadır. Sen binlerce yıllık bir halkı vahşice öldüreceksin sonra gelip keyif çatacaksın. Bunun bir bedeli olacağını göreceksiniz. Ne size ne de o namusuz valilerinize hiçbir yerde rahat yüzü göstermeyeceğiz. Yaptığınız her zulmün karşılığını kat be kat artarak yaşayacaksınız bundan kaçışınız yok. Kürdistan’nın taşını, toprağını, ağacını ve her türlü güzelliğini yok edeceksiniz ve Kürtlerin buna sessiz kalmasını isteyeceksiniz. Her türlü turistik tesis ve mekanınız hedefimizde olacak.

20.06.2020 tarihinde izmir in konak ilçesinde bulunan valilik binasını yaktık. Çevrede bulunan faşistler hayret ve panik içinde bu yangını izleyerek korktuklarını açıkça belli etmişlerdir. Bu Kürdistan’da vahşet yapan namussuz valilelerinize bir cevaptır. Bunun ardı gelecek ve ateşimizde kavrulacaksınız.

20.06.2020 tarihinde Muğlanın Kuşadasında bulunan bir atık alanını çevreye zehirli gaz salımını için yaktık. Açığa çıkan zehirli duman ve gazlar türklerin kara dumanlar içinde kalmasına neden olmuştur. Kürt düşmanı Türklerin olduğu her yerde onları dumanda boğacağız.

20.06.2020 tarihinde Balıkesir’ in Edremit ilçesinde ana yolda seyir halinde bulunan bir özel otomobili ateşimizle harladık. Alev alev yanan otomobil küle dönerken çevredeki korkak türkler panik içinde sağa sola kaçışmışlardır.

21.06.2020 tarihinde İstanbul Üsküdar ve Sultanbeyli de faşistlere ait iki araç yakılarak küle dönmüştür. Kürt düşmanlarına hiçbir yerde huzur vermeyeceğiz.

İNTİKAM ATEŞİMİZ KARADENİZE ULAŞTI

Her nerede ve ne zaman olursa olsun, düşmana aman vermeden onlara cehennemi yaşatacağız. Yaşadığımız her saniye de, aldığımız her nefeste ruhumuzdan ve beynimizden tek bir sözcük geçecek. Bundan böyle kendi topraklarımızda nasıl bize nefes aldırmıyorsanız bizlerde sizin olduğunuz her yerde nefes aldırmayacağız.  Hepinize bundan böyle rahat yüzü yok. Dahası artarak devem edecek. Bekleyin…

17.06.2020 tarihinde Trazbon’un Akçaabat ilçesinde maddi değeri çok yüksek olan bir kereste fabrikası inisiyatifimiz tarafından dakikalar içinde küle çevrilmiştir. Bu yangında düşman çaresizce kül olan fabrikayı izlemekle yetinmişlerdir. 

17.06.2020 tarihinde Manisa’nın Kula ilçesinde seyir halindeki bir kamyonet ve içinde bulunan saman balyaları inisiyatifimiz tarafından küle çevrilmiştir. Kamyonet kullanılamaz hale gelmiştir. 

BALIKESİR EDREMİT VE İSTANBUL KARTAL’ DA İNTİKAM ATEŞİ GÜRLEŞTİ 

17.06.2020 tarihinde Balıkesir’ in Edremit ilçesinde faşist kesimlere ait bir hediyelik eşya deposunu inisiyatifimizin ateşi ile küle çevirdik. Depoda çok büyük maddi hasar oluşmuştur. 

18.06.2020 tarihinde İstanbul Kartal da bulunan çok katlı otopark intikam ateşiyle alevler gökyüzünü aydınlatmıştır. Otoparkta bulunan çok sayıda araç ve mobilya malzemesi küle dönmüştür. Ateşin Çocukları İnisiyatifi her yerde faşistlerden hesap sormaya devam edecektir.

KAHPE DÜŞMANA CEVABIMIZ İNTİKAMDIR! 

Kürdistan’ın dağını taşını yüzyıldır bombalayan ,köyleri yakarak milyonlarca kürdü göç yollarına süren katliamcı türk sömürgeciliği ve faşist destekleyicileri rahat yüzü göremeyecektir.  Çokça övündükleri ve şanlı tarih diye konuştukları tecavüz, soykırım ve Kürt katliamından başka bir şey değildir. Her onurlu Kürdistan insanı bu gerçeği bilerek yaklaşmalı ve faşizme saldırarak yok etmelidir. Kürt halkı bedeli ne olursa olsun, saldırılar ne kadar amansız olursa olsun direnecek, vuracak, yakacak ve özgür yaşamı kazanacaktır. Hiç kimse hayal görmesin, Kürdistan mutlaka özgürleşecek ve faşizmi  intikam ateşinde küle döndürecektir. Afrin’de  kürt kızı Melek ve ankara’da Barış’ı vuranlar ne kadar şeref, ahlak ve onur yoksunu olduklarını göstermişlerdir. İnisiyatif olarak çağrımız bu  şeref yoksunluğuna karşı onurlu Kürtlerin inisiyatif alarak intikam ile gereken cevabı vermeleridir. 

15.06.2020 tarihinde Balıkesir’ de faşistlere ait bir tekneyi inisiyatifimizin ateşi ile harladık. Faşistler nereye uğradıklarını şaşırmış bir halde can havli ile tekneyi kurtarmaya çalışmışlardır.

16.06.2020 tarihinde İstanbul Sancaktepe’ de bir faşiste ait lüks model bir şahsi araç inisiyatifimizce küle çevrilmiştir. Ateş söndürülemeyerek araç hurdaya çevrilmiştir. 

YAŞATTIĞINIZ TÜM ACILARIN İNTİKAMINI SİZE ÖDETECEĞİZ 

Sizler evlerinizde rahat otururken sizin destek ve arka çıktığınız, işyeri ve evlerinizin vergileri ile tepeden tırnağa öldürücü aygıtlarla donanan ordunuz polisiniz her gün ülkemizde katliam yapmaktadır. Bunun hesabını sizin burnunuzdan fitil fitil getireceğiz. Bundan sonra vergi adı altında vahşi polis ve askerlerinize destek olamayacaksınız. Bütün evlerinizi, keyif ortamlarınızı, iş yerlerinizi küle çevireceğiz. 

14.06.2020 tarihinde Ankara’nın Altındağ ilçesinde bulunan mali değeri çok yüksek olan bir mobilya atölyesini ateşe verdik. Alevlerin kısa sürede yayılması sonucu iş yeri tamamen kullanılamaz hale getirildi. 

14.06.2020 tarihinde İzmir’in Urla ilçesindeki sahil şeridine bağlı bir limanı ateşe verdik. Bu yangın sonucunda onlarca itfaiye ve helikopter yangına müdahale etmiş ve yangın saatlerce devam etmiştir. 

14.06.2020 tarihinde İzmir Menemen ilçesinde faşist kesimlere ait bir fabrikayı inisiyatifimizin tek çakmaklık ateşi ile küle çevirdik. Çıkan yangın mal sahiplerinin ciğerlerini yakmıştır. 

KÜRTLERİ TÜRKLEŞTİRMEK İÇİN KURULMUŞ HER ŞEY HEDEFİMİZDİR

KÜRTLERİ TÜRKLEŞTİRMEK İÇİN KURULMUŞ HER ŞEY HEDEFİMİZDİR

Önce aç bırakıyorlar, sonra da türk olursan, türkçeyi iyi konuşur, ne mutlu türküm türk olduğum içinde doğruyum, çalışkanım, varlığım türk varlığına armağan olsun dersen karnın doyar, iş aş sahibi olursun üzerinden Kürdistan’da kurulan okullar ve Kürdistana gelen öğretmenler hedefimizdir. Gaziantep’ te faşist bir soykırım kurumu olan bir ortaokulu yaktık.Bundan sonra okula giden Kürt gençleri buranın türkiye değil Kürdistan olduğunu türklerin okulunu kabul etmediğini, sömürgeciliğin temelini atan öğretmenleri döverek, arabalarını yakarak, evlerini taşlayarak Kürdistan’dan kovacaklardır. Misafir diye ağırladığımız türkler bizi türkleştirmek istiyorlar. Bu sömürgeciliğin hadsizliği ve terbiyesizliğidir.Bunların insanlıktan anlayacağı yoktur. Gereksiz okulunuz, uyduruk sisteminiz ve şerefsiz öğretmenlerinizle ülkemizden defolun gidin. Kürdistan’da okul okuyan tüm Kürt gençleri okulların yakılmasından, türk faşist öğretmenlerin dövülerek, evlerinin yakılarak, onları korkutarak Kürdistan topraklarından kovulmalarından sorumlu ve inisiyatiflidir. 

11.06.2020 tarihinde Gaziantep’in Nizip ilçesinde faşist ve sömürgeci türk rejimin kürt gençlerini beyinlerini yıkadığı ve asimilasyondan geçirdiği bir ortaokul Ateşin Çocukları İnisiyatifinin hedefi olmuştur. Bundan sonra Kürdistan’daki bütün faşist eğitim kurum ve çalışanları hedefimiz olacaktır. 

11.06.2020 tarihinde İstanbul Ataşehir de bulunan bir ambalaj deposu inisiyatifimiz tarafından ateşler içinde bırakılmış. Yanan depo saatlerce söndürülememiş ve çevredeki faşistler sokaklara dökülerek panik ruh hallerini ve çaresizliklerini açığa vurmuşlardır.

SÖZ BİTTİ İNTİKAM ZAMANI

SÖZ BİTTİ İNTİKAM ZAMANI

Bizim için yapılacak ve söylenecek olan tek söz intikamdır. Düşmana hiç bir zaman hiç bir yerde rahat vermiyeceğiz. Bulunduğunuz her yerde yanmaya hazır olun. 

10.11.2020tarihinde Kocaeli’nin Gebze ilçesinde bulunan bir palet fabrikası Kürdün intikam ateşinin kurbanı olmuştur. Çıkan yangın çevre de çok büyük korku ve faşistlerin panik hallerine neden olmuş maddi ve manevi olarak türklerin bunalıma girmesine neden olmuştur.

BUNDAN SONRA DÜŞMANA RAHAT YOK!

Bundan sonra sizler öyle evinizde oturup Kürdistan’daki katliamları keyf ile izleme, buna arka çıkma ve aşk bodrumda yaşanır diyenlere destek verme zamanınız geçti. Artık her yerde intikam ateşimizin sıcağı ile yüz yüze kalacaksınız. Daha beterini yaşamaya hazır olun.

09.06.2020 tarihinde İstanbul Maltepeye bağlı bir belediyenin atık arıtma tesisini inisitiyatifimizin ateşi ile küle çevirdik. Belediye ve itfaiye burada çaresiz halde yangını söndürmeye çalışmışlardır. Maltepe semaları inisitiyatifimizin yaktığı ateşin dumanları ile süslenmiştir. 

Yine 9 haziran tarihinde Balıkesirin Edremit Altınloluk beldesinde turistik bir yer olan alanda bulunan bir atık tesisi ateşin çocukları inisiyatifinin ateşlerine maruz bırakılmıştır. 5 saat süren yangın çevreye yoğun hava kirliliği ve maddi hasar neden olmuştur. Çevredeki faşistler korku ve panik içinde kalarak çaresizliklerini göz önüne sermişlerdir. 

YAPTIĞINIZ HER SOYKIRIMIN KARŞILIĞINI MİSLİ İLE YANARAK ÖDEYECEKSİNİZ

Vahşi düşman Kürdistanı yıkıp, yakıp kül ederken bugünlerin geleceğini bilmeliydi. Bizler her zulmünüze karşılık her yerde soluğunuzda ve en ulaşılamaz dediğiniz yerde karşınıza çıkacağız. Her bir soykırım faaliyetinizin bedelini fitil fitil burnuzdan getireceğiz. Yanmaya hazır olun. Bizi bekleyin.

08.06.2020 tarihinde Antalya Muratpaşa Balbey mahallesinde bulunan Medyum Ömer adlı faşist şahsa ait tarihi iki katlı bir bina  Hasankeyf’in talanına karşılık olarak intikam ateşimizin insafına bırakılmıştır. Ahşap Bina alev ve dumanlar içerisinde kalarak yerle yeksan edilmiştir. 

09.06.2020 tarihinde Sakaryanın Hendek ilçesinde bulunan bir geri dönüşüm tesisi ve deposu inisiyatifimiz tarafından ateşe verilmiştir. Çıkan yangın sonucunda ortalık kara dumanlarla kaplanmıştır. Bu yangında düşmana maddi manevi hasar verilmiştir.

 

ADANA VE ANTALYA’DA BİR ÇOK YER YAKTIK!

    Ateşin Çocukları İnisiyatifi  özgür olmak isteyen,   düşmanın tecavüz, soykırım, işkence ve kayyumlarına karşı tepkisi olan, intikam almak isteyen, namuslu ve şerefli Kürdün;  faşist Türklerin yaşamını haram eden,  her şeyi burunlarından fitil fitil getirmek için  çare, yöntem ve taktik vermek üzerine inşa edilmiş tüm Kürt halkının inisiyatifidir. Siyasetten, sözden, Avrupa’dan, Türklerden, sosyal medyadan bir beklentiniz olmasın. Yüzyıllık Türk sömürgesinin planıdır. Geçmişte ne yapmışlarsa bugünde aynısını yapacaklardır. Kürtçe müzik dinleyeni öldürecekler , ekmeği peşinde koşanı Roboski’de olduğu gibi vuracaklar , Tahir Elçi gibi barış diyenleri de katledeceklerdir. Mezarlarımızı yıkacak, tarihimizi yok edeceklerdir. Kaç Türk kanalı yerle bir edilen mezarlarımızı gündem yaptı kaç Türk yapmayın dedi. Söz konusu Kürtler olunca en demokratı bile Hitler kesilir.

Dünya güçlüler dünyasıdır. Özgür olmayana, mücadele etmeyene,  değerlerine sahip çıkmayana, yaşam hakkı dünyanın hiçbir yerinde yoktur. Ha ABD de bir siyahi ol ha Kürdistan’ da ki Kürt ol fark etmez.

 Özgürlük; dilenenin,  twitter paylaşanın, söz söyleyenin değil mücadele edenindir. Vatanı özgür olmayan her halk  her an ölümle, vahşetle yüz yüze kalacaktır. Bu temelde tüm Kürtler başta Türkiye metropolleri ve Kürdistan olmak üzere  Akp—Mhp’li faşist Türkleri, polis ve asker ailelerini gözetin. Nerede kalıyorlar, kaç  kişiler, kime selam veriyorlar, kimden alış-veriş yapıyorlar, hangi sokakta- binada oturuyorlar, hangi arabalara biniyorlar, çocukları, eşleri, akrabaları kimlerdir? Hepsinin köklerine bir kibrit çakmak şerefli ve namuslu her Kürdün görevidir. Çakmağınız varsa daha kimden ne istiyor ve bekliyorsunuz. Evlerini, arabalarını,  eşyalarını, dükkanlarını, tarlalarını, ormanlarını, arabalarını,  bağ ve bahçelerini yakın. Yaşamlarını haram edecek huzurlarını kaçıracak  her şeyi yapın. Polis ve askerler   Kürdistan ‘dan defolup gidene kadar ailelerine, akrabalarına ve destekleyicilerine cehennemi yaşatalım.

YAKTIĞIMIZ YERLER VE AYRINTILARI

     05.06.2020  tarihinde Adana Seyhan ilçesinde bulunan bankamatik inisiyatifimiz tarafından yakılarak küle dönmüştür. Para kasalarını dolduran Kürt düşmanı banka baronları intikam ateşiyle daha fazla yüzleşeceklerdir. 

     

     05.06.2020  tarihinde Antalya Gazipaşa’da bulunan ve açılışını faşist  Türk dışişleri bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun yaptığı 21 milyon  yatırımla kurulan sözde Gazipaşa Kültür Merkezi intikam ateşiyle küle dönmüştür. Kürt halkının tarihini ve tüm kurumlarını yok etmeye çalışan, kayyumlarla faşizmi doruğa çıkaranların kültürsüzlükleri ve ahlaksızlıkları ortadır. Büyük  törenler ve haberlerle açılışını yaptıkları merkez yanınca faşist basın ‘’şok olduk, şoke eden yangın’’ manşetlerini kullanıyorlar. Ateşin Çocukları İnisiyatifi sizi her yerde şoke etmeye devam edecektir.

     06.06.2020  tarihinde Antalya Kepez’de Hasan Çevik isimli bir faşiste ait olan iki katlı market yakılmış içerisinde 6 milyonluk malzeme olan market küle dönmüştür. Devletten yardım dileyen ve ‘’yirmi yıllık yatırımım gitti’’ diye feryad edenler Kürdün binyıllık emeklerini ve ülkesinin yakılmasını unutmayacağını bilecektir. Er yada geç bunun hesabı sorulacak ve intikamı  alınacaktır.

İZMİR VE BURSA’ DA FABRİKALAR YAKTIK 

Kürt ve Kürdistan özgürlüğüne düşman olan ve akp yandaşı olan iki fabrika intikam ateşinde yanarak kül olmuştur. Ateşin çocukları inisiyatifi faşistlerin korkulu rüyası olacak ve bir gece ansızın gelerek intikam ateşini gürleştirecektir.

05.06 2020 tarihinde izmir Menemen’ de geri dönüşüm tesisi yaktık. Tesisin bir bölümü küle dönerken siyah dumanlar menemen semalarını kaplamıştır.

05.06.2020 tarihinde Bursa inegöl mobilya saniyide bulunana ağaç işleri işleme fabrikasını yaktık. Fabrikanın en büyük bölümü olan depo bölümü küle döndü.

İSTANBUL’DA MARMARAY HATTINI VE LÜKS ARAÇ YAKTIK 

03.06.2020 tarihinde İstanbul Bakırköy Marmaray tramvay durağı ve elektrik sistemi intikam ateşiyle küle dönmüştür.Marmaray hattında elektrik kesildiği için bir süre seferler komple durdurulmuştur. Kürt şehirlerini talan ederek yıkan faşist Akp-Mhp çetesinin övündükleri Marmaray hattı bir çakmak kıvılcımıyla işlevsiz hale gelmiştir.

 

04.06.2020 tarihinde İstanbul Kadıköy’ de bir faşistin lüks otomobili inisiyatifimiz üyelerince ateşe verilmiştir. Yanan otomobil çevrede bulunan faşistlerin paniğine neden olmuştur.  Faşistlerin bulunduğu her alanda onlara rahat vermeme sözümüzü yineliyoruz

SAKARYA’ DA BARIŞ ÇAKAN İÇİN İNTİKAM ATEŞİ YAKTIK

Kürt halkının değerlerine saldıran faşistler, Kürtçe müzik dinleyen genci kalbinden bıçaklayan ve ona alkış tutup iyi olmuş diyen Kürt düşmanları hak ettikleri cevabı alacaklardır. Ateşin Çocukları İnisiyatifi tüm şehir ve kasabalarınızda sizden intikam ateşiyle hesap soracaktır. En beklemediğiniz an ve yerde faşistlerin karşısına çıkarak  İntikam yeminimizin gereğini eksiksiz yerine getireceğiz.

30.05.2020 tarihinde Balıkesir Bandırma ilçesindeki Kapıdağ Misya yürüyüş yollarında bulunan 13,5 metrelik turistik Ahşab Kuleyi ateşimizle harladık. Şimdi ve her zaman faşistlerin keyflerini kursaklarında bırakacağız.

01.06.2020 tarihinde Sakarya’nın Geyve ilçesi Orhaniye mahallesinde bulunan polis ve asker ailerinin içinde kaldığı 3 katlı binayı sadece Kürtçe Müzik dinlediği için faşistlerce katledilen Kürt Genci Barış çakan için külllere çevirdik. 

KÜRTLERİ YAKTIĞINIZ ATEŞTE YANACAKSINIZ !

KÜRTLERİ YAKTIĞINIZ ATEŞTE YANACAKSINIZ !

Kürdistan şehirlerini, köylerini yakıp yıkarken hiçbir zaman Allahû Tealaya yalvarmadınız. Kürdlerin de Allahın sevgili kulları olduğunu inkar ettiniz.Kürterin evlerini, ocaklarını, hatta Kürdlerin cenazelerini bile yakarken Allah burada yok diyordunuz, neden şimdi ateşler içinde kaldığınızda ağzınıza bile almamanız gereke yüce Rabi yardıma çağırıyorsunuz. Böyle Müslümanlık nerede görülmüş, nerede duyulmuş, Kürdün camisine namazına saygısı olmayan sizler kendi evinizde Müslümanlık taslıyorsunuz. Hiç kimseyi kandıramazsınız. Halkımıza dayattığınız ateşin yüz misli içinde cayır cayır yanacaksınız.
29.05.2020 Akşam saatlerinde İstanbul Beşiktaş’ ta bulunan lüks bir restaurantı ateşimiz ile harladık. Çıkan yangın sonucu bu iş yerini kullanılamaz hale getirdik. Yangın neticesinde birçok faşist çıkan dumandan dolayı hastaneler kaldırılmıştır. 
29.05.2020 tarihinde Mersin Tarsus ilçesinde faşist bir şahsa ait olduğu bilinen bir kişinin evi ve deposunu ateşe verdik. Çıkan yangın sonucunda bu şahsa ait maddi değeri bulunan birçok eşya ve evi ateşler içinde bırakılmıştır. 
29.05.2020 tarihinde İstanbul Tuzla askeri alan yakın bir çevrede bulunan faşistlere ait bir binayı ateşe verdik. Yangın dolayısıyla faşist çevreler büyük korku ve paniğe kapılmıştır. Bina sahiplerinin ve akp destekçisi kendini beğenmiş faşistlerin rahatı bozulmuş madddi, manevi hasar verilmiştir.
29.05.2020 tarihinde Bursa’nın İnegöl ilçesinde bulunan bir ahşab mobilya atölyesini ateşe verdik. Atölye sahibi faşiste yüksek derecede maddi manevi zarar ve ziyan verdik. Daha yanmaya devam edeceksiniz. Bu ateşler sonunuzun başlangıçları olacak.  

FAŞİSTLERE CEHENNEM ATEŞİ YAŞATACAĞIZ

Ateşin Çocukları İnisiyatifi olarak her zaman ve her yerde faşistlerin rahatını bozmaya, onları cehennem ateşlerinde yakmaya söz verdik. Artık bundan sonra yaptıkları her zulmün bir karşılığı olacağını misli ile yaşayarak öğreneceklerdir.

26.05.2020 tarihinde Kırklareli’nde bulunan tarihi Hızır Bey Arastası Hasankeyfin talanına cevaben ateşler içinde bırakılmıştır. Yangında tarihi Arasta hasar görmüştür. Çevredeki faşistlerin korkulu anlar yaşamasına neden olmuştur.

27.05.2020 tarihinde Bursa Santral Garaj mahallesinde bulunan ayakkabıcılar çarşısı inisiyatifimizce ateşle harlanmıştır. Çıkan yangında çarşıda yüksek miktarda hasar verdirdik. 

27.05.2020 tarihinde İstanbul Avcılarda Akp üyesi faşistler ait olduğu öğrenilen bir plastik fabrikası yakılarak küle çevrilmiştir. Bu yangına faşist akplilere çok yüksek miktarda maddi hasar verdirilmiştir.

BARBARLIĞINIZI ATEŞTE YAKACAĞIZ 

 Türk devleti ve destekleyicileri kürdün kanını dökerek, köylerini ve şehirlerini  yıkarak, yaralı insanların üzerine benzin döküp yakarak düşmanlığını ve barbarlık düzenini sürdürmeye çalışıyor. Yüzyılın intikam yemini olan Ateşin Çocukları İnisiyatifi olarak Kürt düşmanlarından intikam alıp hesap sormaya devam edeceğiz. Tüm onurlu Kürtler bu faşist düzene karşı inisiyatifimizin doğal üyeleri olarak bulunduğunuz her alanda faşistlere ait olan ne varsa yakarak intikam ateşini gürleştirin. Akp ve Mhp’li herkes bu öfkenin karşısında titreyecek ve hesap zamanının geleceğini bilecektir. Kürdistan’da haykırılacak ve gereği yerine getirelecek büyük yemin ve andımıza katılın.                                                                                                              

24.05.2020 tarihinde Mersin Silifke ilçesinde bulunan Seka Kağıt Fabrikasını 1.300 dönüm arazide kurulu fabrikanın 300 dönümlük kısmı intikam ateşinde küle dönmüştür.

25.05.2020 tarihinde Aydın Germencik ilçesi Turanlar mahallesin de bulunan ve bir faşiste ait olan saman deposu inisiyatifimizin doğal üyeleri tarafından küle çevrilmiştir. İntikam alevlerinin çevre ilçelerden de görülmüş ve 600 ton saman küle dönmüştür.

25.05.2020 tarihinde İstanbul Esenyurt ilçesi Çınar mahallesinde bulunan koru parkı inisiyatifimizin doğal üyeleri tarafından yakılmıştır. Akp’nin paralı bekçilerinin koruduğu  ve polislerinin işkence  yeri olan koru parkı alevler içinde kalarak küle dönmüştür.

 

ADANA VE BURSA DA DÜŞMANI MADDİ HASARA UĞRATTIK

21 Mayıs 2020 tarihinde Adana-Kozan yolunda seyir halinde bulunan iki adet saman balyası yüklü kamyonu ateşe verdik. Bu ateşte akp nin faşist destekçilerine maddi zarar verdik.

22 Mayıs 2020 tarihinde ise Bursanın Demirtaş Dumlu Pınar Mahallesinde bulunan unlu mamülleri fabrikasını ateşe verdik. Yangın sonucunda fabrikada büyük maddi hasar verilmiştir

AN SÖZLERİN DEĞİL ATEŞİN DİLE GELECEĞİ ANDIR

AN SÖZLERİN DEĞİL ATEŞİN DİLE GELECEĞİ ANDIR

Kürdistanda bu azgın ve vahşi düşman gerçeğine karşı öyle sözle, siyasetle bir yere bir varılamayacağı faşizmin kürdistandaki her türlü pratiği ile açığa çıkmıştır. Bundan dolayı biz ateşin çocukları inisiyatifi olarak yediden yetmişe,kadın, erkek, çocuk, genç, yaşlı bir kibrit çöpü, bir çakmak alevi yakacak dirayeti olan her namuslu, onurlu Kürt yurtseverine çağrımız şudur; Kürdün kemiklerine bile tahammülü olmayan her türlü pasifleştirme, varolanı kabul ettirme, düşmanın hunhar gerçeğine entegre etme kirli politikalarını bizlere reva gören bu faşist akp ye karşı  binyılların direniş ve özgürlük ateşini düşmanın beyninde yakmaya, hesap sormaya, bu alçak düşmanın sadece bu dilden anladığını önemle belirtiyor, her onurlu kürt ferdine ateşten intikamın yeni geleceğimizi şekillendireceğini bildiriyoruz. Bunun içindir ki düşmandan dost gibi davranmasına ummak, demokrasi barış söylemlerine kanmak sadece kör aptallıktır. Ateşin konuştuğu yerde sözün bir anlamı olmayacağını hergün biraz daha fazla beyinlerinini yakarak bu düşmana göstereceğiz.  

18.05.2020 tarihinde Muğla-Datça da mhp’li bir faşistin otelini küle çevirdik. 

19.05.2020 tarihinde Manisa Yunusemre ilçesinde faşistlere ait bir motorsiklet ile bir servis münübüsü ateşimizle harlanmıştır. 

20.05.2020 tarihinde Ankaranın Sincan  ilçesinde,Anadolu Organize Sanayi bölgesinde bulunan sağlık bakanlığına malzeme üreten akp yandaşı bir fabrika ve ayrıca deposunu kullanılmaz hale getirmiş faşist kesimlere çok büyük maddi hasar vermiş bulunmaktayız. Yine aynı tarihte Adanın Merkez  Sarıçam ilçesinde bulunan Kürt düşmanı bir faşistin aracanı küle çevirdik.

21.05.2020 tarihinde Kocaeli Dil Ovasında Küçük Mermerciler sanayi sitesinde bulunan akpnin savaş kasasına özel olarak çalışan asansör sistemleri ve parçaları üreten bir sanayi fabrikası cayır cayır yakılmıştır. 

İNTİKAM ATEŞİMİZ SİZLERİ KÜLE ÇEVİRECEK!

BÜTÜN KÜRT YURTSEVERLERİ GÜN İNTİKAM GÜNÜDÜR !

Cizre’de insanlarımızı yakmayı ve başında yamyamlar gibi dönmeyi zafer sayan türk faşistlerine ait olan herşey Kürdün intikam ateşiyle yüzleşecektir. En fazla bitirdik dediğiniz anda ve yerde karşınıza çıkacağız.Kürt halkını ve tarihine saldırdıkça intikam alevlerinin içinde kalarak bizi hatırlayacaksınız. Yakılan köylerimizin ve yaşamlarımızın hesabını sormak namuslu ve şerefli her Kürd`ün yekane görevidir. Başta türk metropollerinde sürgünde yaşayan tüm onurlu Kürtler, halkımızın özgürlük aşkıyla büyüyen gençleri, dünyanın hayranlıkla izlediği kahraman Kürt kadınlarını bu vahşete karşı insiyatif alarak Akp-Mhp yandaşlarına zarar vermeye, katliam ve zindanlarla bizi bitirmeye çalışan türk faşistlerinden intikam almaya çağırıyoruz.

EN SON YAKTIĞIMIZ YERLER 

17.05.2020 tarihinde İzmir İnkılap mahallesinde İzban toplu taşıma yeri yakılmıştır. Birkaç saat boyunca tren seferleri kesintiye uğratılmıştır.

18.05.2020 tarihinde Antalya-Serik ilçesi Belen turizm merkezi yolunda bulunan bir mobilya atölyesinin deposu yakılmıştır. Depo ve içerisinde bulunan kamyonlar küle dönmüştür.

18.05.2020 tarihinde Kocaeli-Şekerpınar organize sanayi bölgesinde polis ve ailelerinin uğrak yeri olan bir restaurant yakılmıştır. İntikam alevlerimiz restauranttan geriye küle dönmüş bir enkaz bırakmıştır.

18.05.2020 tarihinde Eskişehir EMKO sanayi bölgesinde bulunan fabrika ve deponun tamamı yanarken geriye kalanlarıda itfaiye müdahale ederken sökerek küle dönmesine katkıda bulunmuştur. Akp destekçisi fabrikanın yerinde rüzgarın savurduğu küller kalmıştır.

SÖZ BİTTİ İNTİKAM ZAMANI..!

KÜRDÜN İNTİKAM ATEŞİ ANTALYA VE İZMİR’ DE PARLADI

16.05.2020 22:58 tarihinde İnisiyatifimiz Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde bir marinada gezi teknesini ateşe vermiş, alevler kısa sürede tekneyi sararak tekneyi kül etmiştir. İnisiyatifimiz yine aynı gün saat 23 sularında Antalya’nın Manavgat ilçesinde bir plastik deposunu da hedef almış, depo ateşe verilerek tamamen küle çevrilmiştir. Saatlerce süren yangın söndürülemediği gibi çevrede korku dolu sahnelere yol açmıştır. İnisiyatifimiz aynı tarihte İzmir’in Bayraklı ilçesinde sömürgecilerin barındığı 4 katlı bir binayı çatısından ateşe vererek binanın yanıp tasfiye olmasını sağlamıştır. Yangın çevrede korku dolu anların yaşanmasına yol açmış ve çıkan dumanlar bir çok kişiyi hastanelik etmiştir. Faşizm ve faşizmin uygulayıcısı tc devleti ve türkler bilmelidir ki Kürdistan a her saldırılarında kendi şehirlerinde-evlerinde-iş yerlerinde-okullarında-hastanelerde yaşamın bütün alanlarında Kürdistan halkının intikam ateşiyle yanmaya devam edeceklerdir.Tc devletinin Kürdistan halkının özgür iradesine karşı yaptığı her hareketin bir karşılığı olacaktır.

BALIKESİR EDREMİT’ TE FAŞİST BİR ŞAHSIN ARACINI YAKTIK !

15 Mayıs 2020

İnisiyatifimiz tarafından Balıkesir’in Edremit İlçesinde faşist sömürgeci zihniyet sahibi unsura ait olduğu tespit edilen bir araç ateşe verilerek tamamen yakılmıştır. Yangın esnasında patlamalar meydana gelerek çevrede korku ve paniğe yol açmıştır.

Ülkemizi işgal ederek atadığınız kayyum, belediyelerimize astığınız bayrağınız, askeriniz polisiniz hata gölgenizle Kürdistan da defolup gidene kadar cayır cayır yanmaya devam edeceksiniz.

HER YERDE DÜŞMANA VURUYORUZ

Kayyuma Karşı Kayyum Atayacağız.

Kürdistan’da demokrasi ve siyasetle hiçbir şey hallolamaz. Özgürlüğün demokrasi siyaset ve sloganlarla gelmeyeceğini her gün görüyoruz. Kayyumlara karşı Kayyum atamak sözümüzdür. Türk devleti düşmandır ve yüzyıldır düşmanlığını yapıyor. Ateşin Çocukları İnisiyatifi olarak düşmanın düşmanı olmasını bileceğiz. Ülkesinin özgürlüğünü namusu gören Kürt kadını namluların gölgesinde büyüyen Kürt çocuğu Kürt tarihinin intikam ateşi olan Kürt gençliği kutsal vatan toprağına binlerce çocuğunu feda eden babalarımız Kürdistan ülkesinin şeref ve namusu için kanıyla toprağı sulayan yiğitlerimiz için tüm Kürtleri özellikle türk metropollerindeki Kürtleri küçük büyük az çok demeden İNTİKAM almaya ve hesap sormaya çağırıyoruz.

İnisiyatifimiz Adana yüreğir de ticari bir taksi Kocaeli Düzce de orman ürünleri üreten bir fabrika ve Bursa İnegöl de bir araç bakım servisini ve içindeki 5 aracı yakıp kayyum atadık.

12.05.2020 tarihinde 

İnisiyatifimizin doğal üyeleri tarafından Adananın Yüreğir ilçesinde faşistlere ait olan bir ticari araç benzin dökerek yakmıştır. Yangında araç tamamen tasfiye olurken çevrede korku dolu anlar yaşanmıştır.

14 Mayıs 2020 tarihinde 

Düzce’nin Beyköy Beldesindeki 1. Organize Sanayi Sitesi’nde bulunan orman ürünleri fabrikasını yaktık. Kutsal alevlerimizden çıkan dumanlar çalışanların bazılarını hastanelik etmiş ve yangın sonucu AKP’li patronlar büyük zarara uğratılmıştır. 

15 Mayıs 2020 tarihinde 

Bursa’nın İnegöl ilçesinde Metal Sanayi’nde faaliyet gösteren araç bakım servisini ateşe verdik. Çıkan yangında 5 otomobil hasar görürken servisin AKP destekçisi de büyük maddi zarara uğrattık.

 

BURSA VE SAKARYA DA DÜŞMANA AİT FABRİKA VE ÇİFLTLİK YAKILDI

Ateşin Çocukları İnisiyatifi bu düşmandan, ona oy verenlerden, selam verenlerden,  yıkılan beş bin köyümüzün hesabını soran, Cizre’de yakılan kardeşlerimizin intikam ateşi olan namuslu ve şerefli herkesin inisiyatifidir. Tekirdağ-Çorlu’da inisiyatifimizin değerli doğal üyeleri düşmanın engelleyemeyeceği zengin yöntemlerle sürekli yapılabilecek bir tarzla onlarca aracın lastiğini patlatarak düşmana ve destekleyicilerine zarar vermiş, aynı zamanda inisiyatifin tüm üyelerini Çorlu’dan selamlayan duvar yazılamaları yapmışlardır. Nerede olurlarsa olsunlar yüreğinde ülke, ulus ve özgürlük ateşi olan herkes inisiyatiflidir. Ellerinden ne geliyorsa namus ve şeref borcu olarak yerine getireceklerdir. Unutmayalım ki, Ateşin Çocukları İnisiyatifi Türkiye’nin her yerinde yüz yıllık intikam alacaktır.

Terörist Türk devletinin Kürdistan zenginliğini çalarak faşistlere verdiği serveti rahat kullanamayacaklar, milli ve yerli huzurları Kürdün intikam ateşiyle kavrulacaktır. 

12 Mayıs 2020:

* Bursa-Ankara yolunda bulunan bir mobilya fabrikası ateşe verildi. Kısa sürede büyüyen alevler panik yaratırken çıkan dumanlar bazı görevlileri hastanelik etti. Yangın sonucunda AKP destekçisi patronlara maddi zarar verildi. 


  • Sakarya’nın Hendek ilçesinde Cevdet Kocabıyık adlı AKP’li birine ait bir fabrika yakılarak küle çevrilmiştir. Kürdün tüm yaşam alanlarını zindana dönüştüren AKP ve MHP’ye oy verenlerine destekçilerine her yerde yaşamı zehir etmek sözümüzdür. 

8-9-10 MAYIS TARİHLERİNDE ATEŞTEN HAMLEMİZİN SONUÇLARI

8-9-10 MAYIS TARİHLERİNDE DÜŞMANI ATEŞTEN CEHENNEMLE YÜZYÜZE BIRAKTIK

Terörist Türk devleti Kürdistan’ın taşını toprağını, ekinini, petrolünü, tüm zenginliğini sömürerek Türklere aktarıyor. Bu parayla bomba alarak nerede bir Kürt varsa orayı cehenneme çevirmek için her şeyi yapıyor. Ey Direngen, özgürlüğe susamış Kürt kadını! Namuslu Kürt erkeği! Nusaybin’de kurşunlanan çocuk! Roboski’de uçaklarla parçalanan, Dersim’de katliamdan geçenlerin aileleri, dostları! Türk metropollerinde çalışan gençler, yaşlılar, faşist Türklere bir darbe de siz vurun! Herkes her şeyi yapamaz ama herkesin yapabileceği bir şey mutlaka vardır. Bunun için şerefli olmak yeterlidir. 

İnisiyatifimizin doğal üyeleri İzmir-Karabağlar’da bulunan tüm ATM ve bankaların camlarını taşla kırarak devlete zarar verdiler. Siz de! Evet, sen de dilinle, elinle, gözünle, ayağınla faşizme bir zarar ver. Yürüyecek halde değilsen yüzlerine tükür. Küfür et. Yanabilen her şeylerini yak! Kürdistan nasıl işsizleştirildiyse sen de bütün işyerlerini yak. Yollara taş atıp tıka. Çöplerini yerlere saçıp şehirlerini kirlet. Çimlerine bas. Bu düşman onursuz ve kahpe bir düşmandır. Kemiklerimize, ölülerimize, çocuklarımıza dahası Kürt adına ne varsa düşmandır. Yapılacak olan tek şey bu kahpe düşmanın düşmanı olmaktır. Onursuz faşistler ve kahpe Türk devleti sosyal medyada taglar oluşturanları dinleseydi, siyasi konuşmaları taksaydı Grup Yorum üyeleri hayatta olurlardı. Kimse kendini kandırmasın! Düşmanın anladığı tek bir dil vardır. Biz de o dilden cevap vereceğiz. Bu temelde namuslu ve şerefli bütün Kürt halkı inisiyatifin doğal üyeleri olarak küçük-büyük demeden nerede olursa olsun ellerinden ne geliyorsa faşistlere bir zarar vermeli, canlarını yakmalı, huzurlarını kaçırıp yüz yılın intikamı alınmalıdır.

8 Mayıs 2020:

İzmir’in Karabağlar ilçesinde bulunan tüm ATM ve bankaların camları inisiyatifimizin doğal üyeleri tarafından taşla kırılmıştır. Kırma sonucunda devlet büyük zarara uğratılmış, bankamatikler para işlemlerinde hizmet verememiş ve ATM sistemleri uzun süreliğine tıkatılmıştır.

9 Mayıs 2020:

Kocaeli-Gebze’de Plastikçiler OSB 2. Caddesi mevkisinde bulunan perde sistemleri üreten bir fabrikayı ateşe verdik. 17 itfaiye ekibinin müdahalesine rağmen söndürülemeyen yangında perde fabrikası iş göremez hale gelirken fabrikanın AKP’li patronlar maddi zarara uğratılmıştır.

10 Mayıs 2020:

*Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde bulunan birinci derece sit alanındaki tarihi bir bina kutsal ateşimizin alevleriyle küle çevrilmiştir. Alevlerin gökyüzünü aydınlattığı yangında tarihi bina tarihe karışmıştır. Bu eylem 12 bin yıllık tarihi Hasankeyf’i talan edip sulara gömen zihniyete karşılık olarak yapılmıştır. Tarihimizi, kültürel değerlerimizi talan edenlere karşı tavrımız bu şekilde olacaktır.

*Mersin’in Mezitli ilçesinin Tece mahallesinde D-400 karayolu üzerinde bulunan narenciye paketleme fabrikası intikam alevlerine teslim edilmiştir. Yangında fabrika iş göremez duruma gelirken çalışanlardan birkaçı yoğun dumandan hastanelik olmuştur. Saatlerce süren yangın AKP’nin kirli politikalarına destek veren baronları büyük çapta maddi zarara uğratmıştır.

 

KÜTAHYA DA FAŞİSTLERE AİT BİR ÖĞRENCİ YURDU YAKTIK!

7 Mayıs 2020’de Kütahya’nın Gediz ilçesine bağlı Gümele köyünde bulunan özel öğrenci yurdu ateşe verildi. Yangın sonucu depo binası ve içinde bulunan araç tamamen kullanılamaz hale gelirken özel yurt sahibi büyük çapta maddi zarara uğratıldı.

Kürt düşmanı yetiştirme yuvası olan, bunun yanında çocuklara ve gençlere tecavüz mekânına dönüşen, asimilasyon ve soykırım sistemine hizmet temelinde devlete faşist –barbar elemanlar yetiştiren öğrenci yurtları hedefimizdedir. Yakma eylemlerimiz ilk ve son olmayacaktır.

6-7 MAYIS TARİHLERİNDE İNTİKAM ATEŞLERİ YAKTIK

6-7 MAYIS TARİHİNDE ATEŞTEN İNTİKAMIMIZIN SONUÇLARI

6 Mayıs 2020:

* Ankara-Kahramankazan ilçesi Saray mahallesindeki boya fabrikası kutsal ateşimizin alevleriyle küle dönmüştür. Fabrikanın tiner paketleme atölyesinde öfkemizin tutuşturduğu kıvılcımlarla başlayan yangın devasa alevlere dönüşerek ilçeyi zehirli dumanlara boğmuş, çevrede korku yaratmış ve sundukları desteklerle işgale katkı sunan faşist baronları büyük maddi zarara uğratmıştır.

*  İstanbul-Bağcılar ilçesi Bağlar mahallesinde bulunan 3 katlı iş merkezi yakılmıştır. Yangında iş merkezi iş göremez hale getirilirken Kürt düşmanı destekçisi patronları maddi zarara uğratılmıştır.

* İstanbul-Zeytinburnu Maltepe mahallesinde 4 katlı elektronik malzeme fabrikası bir anda alevlerimize teslim olmuş ve yangın sonucunda fabrika kullanılamaz hale gelirken işgalci politikalara destek verenler büyük çapta maddi zarara uğratılmıştır.

7 Mayıs 2020:

İstanbul-Beşiktaş-Etiler’de bir alışveriş merkezi ateşe verildi. Yangın sonucu AVM kullanılamaz hale getirilirken mezarlarımıza yapılan saldırılara ve halkımıza yapılan soykırım operasyonlarına alkış tutan şakşakçı patronlar büyük maddi zarara uğratılmıştır.

İSTANBUL ESENYURT’ TA TEKSTİL FABRİKASI YAKTIK

04.05.2020

4 Mayıs tarihinde inisiyatifimiz üyelerince İstanbul Esenyurt’ ta bir tekstil farbikasini ateşe vermişlerdir. Çıkan yangın sonucunda tekstil fabrikası kullanılamaz hale getirilmiştir. Bu yangın faşist iş yeri sahiplerini çok yüksek miktarda maddi zarara uğratmıştır.

İZMİR DE İKİ AYRI NOKTA DA EYLEM DÜZENLEDİK          
Dün akşam  saatlerinde İzmir’in Doğanlar mahallesinde faşist bir kesime ait olduğu netleştiren ticari bir araç inisiyatifimiz üyelerince ateşe verilmiştir. Hemen aynı saatler içinde İzmirin Limontepe Karabağlar mahallesinde yine faşist bir kesime ait olduğu belirlenen bir benzin istasyonu halkımızın intikam ateşi neferlerinin yaktığı ateş  ile harlanmıştır.

TUZLA DA KİMYA FABRİKASI ATEŞE VERİLDİ

TUZLA DA KİMYA FABRİKASI ATEŞE VERİLDİ

1 Mayıs 2020’de İstanbul-Tuzla’daki OSB’de bulunan kimya fabrikası ateşe verildi. Fabrikada dezenfektan ve hijyen malzemeleri gibi kimyasal ürünler olduğu için çıkan zehirli dumanlar faşist çevreyi hastanelik etmiş ve yangın büyük çapta maddi zarar vermiştir. 

AYDIN EFELER  DE JEOTERMAL ENERJİ SANTRALİ İŞLENEMEZ HALE GETİRİLDİ

AYDIN EFELERDE MB HOLDİNGE AİT JEO TERMAL ENERJİ SANTRALİ ÇALIŞAMAZ HALE GETİRİLDİ 

1 Mayıs 2020’de Aydın’ın Efeler ilçesinin Yılmazköy mahallesinde MB Holding adındaki özel bir firma tarafından çalışmaları yürütülen jeotermal enerji santrali değerli inisiyatifimizin üyeleri tarafından darmadağın edilmiştir. Santral çalışılamaz hale getirilerek çıkan buhar metrelerce yükseğe fışkırarak etraftaki binlerce dönümlük tarım arazileri ve zeytinlik bahçelerinin tamamına zarar vermiştir. 

2 bin 500 metre derinlikte çalışma yürüten ve enerjinin 200 derece sıcaklığı nedeniyle müdahale etmekte zorlanan faşist firma ve onun faşist destekçi patronu Muharrem Balat büyük maddi zarara uğratılmıştır.

Kürdistanı talan etmenin yanında Kürt işçilerinin emeğini de boğazına kadar sömüren Türk faşist patronlarına karşı cevabımız bununla sınırlı kalmayacaktır. Onurlu Kürt işçilerinin balyoz ve çekiçleri bütün yaşam damarlarınıza darbe olarak inecektir! 

İSTANBUL MALTEPE DE 15 KATLI PLAZAYI YAKTIK

30 Nisan 2020’de İstanbul-Maltepe Zümrütevler mahallesinde bulunan 15 katlı plaza yakılmıştır. Alevlerin yoğun dumanından etkilenen faşist çevre hastanelik olmuş ve yangın büyük çapta maddi hasar oluşturmuştur.