ÎNÎSIYATÎFA ZAROKÊN AGIR

AÇIKLAMALAR

MAYIS AYI BİLANÇOMUZ 

 AN ÖZGÜRLÜK VE İNTİKAM ANIDIR                      

Kürdistan’da uyguladığı vahşet ve soykırımı mezar taşlarını kırarak, ölü bedenlere işkence etmeyi sürdüren, seçilmiş ve siyasetle uğraşan tüm insanları cezaevine dolduran Türk faşizmine karşı onların anladığı dilden cevap vererek, özgürlük ateşini faşistlerin inlerinde yaktık. Kürdistan şehirlerini yakıp-yıkan, dilini yasaklayarak çocukları silahlarla gözaltına almayı marifet sayan polislerin şehirlerini intikam ateşinde bırakarak cevabımızı verdik. Biz  bu faşist Türklüğün ne kadar korkak olduğunu, ateş kendi evini sardığında devletine ve milletine nasıl küfürler ederek kaçtığını her gün görüyoruz. Tarih boyunca halkımızın kanını döken ,dilini yasaklayarak ölüm ve ateşte bırakan, bugünde dünyada ki tüm yobaz çetelerle beraber saldıranlar gerçek yüzlerini daha fazla gösteriyorlar. Afrin ve Serekani’de İşid ile ortak seferleriniz de gördük ki Türklük virüsünün tek sebebi vardir oda Kürt düşmanlığıdır. Ateşin Çocukları İnisiyatifi  yapılanların hesabını sormaya, uygulamalarınızı misliyle size yaşatmaya   and içmiştir. Kürdistan sokaklarını zindana döndürerek yarattığınız Corana virüs bahanesi de bu faşist düzenin virüsten ne kadar beter olduğunu göstermiştir. Kürtler her türlü hastalık ve virüsle yaşayabilirler ancak Kürdün kanı ve vatanı üzerinde vahşet uygulayan Türkiye Cumhuriyetiyle yaşamaları mümkün değildir.

Kürdistan  ve Türkiye metropollerinde yaşayan onurlu halkımız özgürlüğün mücadelesiz ve bedelsiz olmayacağı güneş kadar berrak ve açıktır. Bu kutsal topraklar adına yürütülen yüzyıllık direniş ve amansız mücadeleyi başarıya götürecek yegane güç düşmana karşı  harekete geçerek intikam almaktır. Ne tarih boyunca yenildik nede şimdi yeniliriz ne ağrı, dersim, zilan da bittik nede şimdi biteriz; cennet ülkemiz için kanını döken tüm yiğitlerin, uçurum başlarında ki kadınların vasiyetleri yüreğimizde ve aklımızdadır. Yüzyıldır uygulanan soykırım, darağaçları, zindan ve köleleştirmeye karşı özgürlük ateşini gürleştirerek AKP-MHP çetesinden her an ve yerde hesap sormaya devam edeceğiz.

 SÖZ BİTTİ İNTİKAM ZAMANI.

1 Mayıs 2020’de Aydın’ın Efeler ilçesinin Yılmazköy mahallesinde MB Holding adındaki özel bir firma tarafından çalışmaları yürütülen jeotermal enerji santrali değerli inisiyatifimizin üyeleri tarafından darmadağın edilmiştir.

1 Mayıs 2020’de İstanbul-Tuzla’daki OSB’de bulunan kimya fabrikası ateşe verildi. 

1 mayısta İzmirin Doğanlar mahallesinde faşist bir kesime ait olduğu netleştiren ticari bir araç inisiyatifimiz üyelerince ateşe verilmiştir. 

01.05.2020 tarihinde İzmirin Limontepe Karabağlar mahallesinde benzin istasyonu halkımızın intikam ateşi neferlerinin yaktığı ateş  ile harlanmıştır.

04.05.2020

4 Mayıs tarihinde inisiyatifimiz üyelerince İstanbul Esenyurt’ ta bir tekstil fabrikasını ateşe vermişlerdir.

06.05.2020:

  • Ankara-Kahramankazan ilçesi Saray mahallesindeki boya fabrikası kutsal ateşimizin alevleriyle küle dönmüştür. 

  • 06.05.2020: İstanbul-Bağcılar ilçesi Bağlar mahallesinde bulunan 3 katlı iş merkezi yakılmıştır.

  • * 06.05.2020: İstanbul-Zeytinburnu Maltepe mahallesinde 4 katlı elektronik malzeme fabrikasını yaktık

7 Mayıs 2020:

İstanbul-Beşiktaş-Etiler’de bir alışveriş merkezi ateşe verildi.

7 Mayıs 2020’de Kütahya’nın Gediz ilçesine bağlı Gümele köyünde bulunan özel öğrenci yurdu ateşe verildi.

8 Mayıs 2020:

İzmir’in Karabağlar ilçesinde bulunan tüm ATM ve bankaların camları inisiyatifimizin doğal üyeleri tarafından taşla kırılmıştır.

9 Mayıs 2020:

Kocaeli-Gebze’de Plastikçiler OSB 2. Caddesi mevkisinde bulunan perde sistemleri üreten bir fabrikayı ateşe verdik.

10 Mayıs 2020:

*Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde bulunan birinci derece sit alanındaki tarihi bir bina kutsal ateşimizin alevleriyle küle çevrilmiştir.

*Mersin’in Mezitli ilçesinin Tece mahallesinde D-400 karayolu üzerinde bulunan narenciye paketleme fabrikası intikam alevlerine teslim edilmiştir.

12 Mayıs 2020:

*Bursa-Ankara yolunda bulunan bir mobilya fabrikası ateşe verildi.

*Sakarya’nın Hendek ilçesinde Cevdet Kocabıyık adlı AKP’li birine ait bir fabrika yakılarak küle çevrilmiştir. 

13 MAYIS

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde duvar yazılamaları ile Kürt Yurtseverleri  Ateşin Çocuklarını İnisiyatifini selamlamışlardır.

13 Mayıs 2020:

Balıkesir’in Edremit ilçesi Altınkum mahallesinde bulunan bay-bayan güzellik merkezi yaktık.

14 Mayıs 2020 tarihinde 

Düzce’nin Beyköy Beldesindeki 1. Organize Sanayi Sitesi’nde bulunan orman ürünleri fabrikasını yaktık.

15 Mayıs 2020 tarihinde 

Bursa’nın İnegöl ilçesinde Metal Sanayi’nde faaliyet gösteren araç bakım servisini ateşe verdik. Çıkan yangında 5 otomobil hasar görmüştür.

15 Mayıs 2020

İnisiyatifimiz tarafından Balıkesir’in Edremit İlçesinde faşist sömürgeciye ait olduğu tespit edilen bir araç ateşe verilerek tamamen yakılmıştır.

16.05.2020 22:58 tarihinde İnisiyatifimiz Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde bir marinada gezi teknesini ateşe vermiştir,

16.05.2020 tarihinde Antalya’nın Manavgat ilçesinde bir plastik deposunu da hedef almış, depo ateşe verilerek tamamen küle çevrilmiştir. 

16.05.2020 tarihinde İzmir’in Bayraklı ilçesinde sömürgecilerin barındığı 4 katlı bir binayı çatısından ateşe vererek binanın yanıp tasfiye olmasını sağlamıştır.

17.05.2020 tarihinde İzmir İnkılap mahallesinde İzban toplu taşıma yeri yakılmıştır. Birkaç saat boyunca tren seferleri kesintiye uğratılmıştır.

18.05.2020 tarihinde Antalya-Serik ilçesi Belen turizm merkezi yolunda bulunan bir mobilya atölyesinin deposu yakılmıştır. Depo ve içerisinde bulunan kamyonlar küle dönmüştür.

18.05.2020 tarihinde Kocaeli-Şekerpınar organize sanayi bölgesinde polis ve ailelerinin uğrak yeri olan bir restaurant yakılmıştır. İntikam alevlerimiz restauranttan geriye küle dönmüş bir enkaz bırakmıştır.

18.05.2020 tarihinde Eskişehir EMKO sanayi bölgesinde bulunan fabrika ve deponun tamamı yanarken geriye kalanlarıda itfaiye müdahale ederken sökerek küle dönmesine katkıda bulunmuştur. Akp destekçisi fabrikanın yerinde rüzgarın savurduğu küller kalmıştır.

18.05.2020 tarihinde Muğla-Datça da mhp’li bir faşistin otelini küle çevirdik. 

19.05.2020 tarihinde Manisa Yunusemre ilçesinde faşistlere ait bir motorsiklet ile bir servis münübüsü ateşimizle harlanmıştır. 

20.05.2020 tarihinde Ankaranın Sincan ilçesinde, Anadolu Organize Sanayi bölgesinde bulunan sağlık bakanlığına malzeme üreten akp yandaşı bir fabrika ve ayrıca deposunu yaktık

20.05.2022 tarihinde Adanın Merkez Sarıçam ilçesinde bulunan Kürt düşmanı bir faşistin aracanı küle çevirdik.

21.05.2020 tarihinde Kocaeli Dil Ovasında Küçük Mermerciler sanayi sitesinde bulunan akpnin savaş kasasına özel olarak çalışan asansör sistemleri ve parçaları üreten bir sanayi fabrikası cayır cayır yakılmıştır. 

21 Mayıs 2020 tarihinde Adana-Kozan yolunda seyir halinde bulunan iki adet saman balyası yüklü kamyonu ateşe verdik.

22 Mayıs 2020 tarihinde ise Bursanın Demirtaş Dumlu Pınar Mahallesinde bulunan unlu mamülleri fabrikasını ateşe verdik. Yangın sonucunda fabrikada büyük maddi hasar verilmiştir.

24.05.2020 tarihinde Mersin Silifke ilçesinde bulunan Seka Kağıt Fabrikasını 1.300 dönüm arazide kurulu fabrikanın 300 dönümlük kısmı intikam ateşinde küle dönmüştür.

25.05.2020 tarihinde Aydın Germencik ilçesi Turanlar mahallesin de bulunan ve bir faşiste ait olan saman deposu inisiyatifimizin doğal üyeleri tarafından küle çevrilmiştir. İntikam alevlerinin çevre ilçelerden de görülmüş ve 600 ton saman küle dönmüştür.

25.05.2020 tarihinde İstanbul Esenyurt ilçesi Çınar mahallesinde bulunan koru parkı inisiyatifimizin doğal üyeleri tarafından yakılmıştır. Akp’nin paralı bekçilerinin koruduğu ve polislerinin işkence yeri olan koru parkı alevler içinde kalarak küle dönmüştür.

26.05.2020 tarihinde Kırklareli cumhuriyet meydanında bulunan tarihi hızır bey arastası yakılmıştır. Bu yakma hasankeyfin talanına cevap olarak yapılmıştır.

27.O5.2020 Tarihinde Bursanın Merkez ayakkabıcılar çarşısında bir depo yakılmış büyük maddi hasar ve korkuya sebep olmuştur.

28.05.2020 tarihinde İstanbul Beşiktaş’ta bulunan lüks bir restoran intikam ateşiyle küle dönmüştür.

27.05.2020 tarihisinde Mersinin Tarsus ilçesinde bir faşistin evi yakılarak küle çevrilmişitir.

29.05.2020 İstanbul Tuzla da askeri alana yakın bir arazide bulunan polis ve asker ailerinin bulunduğu bir binayı ateşe verdik. 

29.05.2020 tarihinde Bursa İnegöl ilçesinde bulunan faşistlere ait bir ahşap mobilya atölyesi yakılarak küle çevrilmiştir. 

MAYIS AYI BİLANÇOSU

15 Fabrika 

5 Malzeme deposu

3 İş merkezi 

10 Araç 

9 ATM

5 Kamyon 

4 Bina 

2 Restoran 

1 Gezi teknesi

1 Benzin istasyonu 

1 Öğrenci yurdu 

1 Tren garı 

1 Park

1 Tarihi kale

1 Jeotermal enerji santrali

30.05.2020

ATEŞİN ÇOCUKLARI İNİSİYATİFİ

Ateşin Çocukları İnisiyatifi Nisan Ayı Genel Eylem Bilançosu KORKMA SIRASI ONLARDA VE ZAMAN ÖZGÜRLÜK VE İNTİKAM MEVSİMİ. Kürtleri yok etmek için ordu, diyanet, medya, polis, bekçi, JİTEM ve muhbirleri yetmeyince soykırımı tırmandırmak için Korona virüsü bahanesiyle çeteleri cezaevinden sokağa salan Terör devletine ve hükümetine, onları destekleyen faşistlere gereken cevabı veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz. Mezar taşlarımızı kıranlara, kardeşlerimizin kemiklerini postayla gönderenlere karşı tüm değerlerinizin köküne kibrit çakmak sözümüzdür.  Dersim’de Sason’da Geliyê Zilan’da Koçgiri’de fazlasını yaptınız.  Kadın, çocuk, genç, yaşlı demeden Kürtlerin kafasını kesip poz verenlerin, cayır cayır yakanların torunlarısınız. Bu yaklaşımı büyük sevinç gösterileriyle teröre karşı mücadele naralarıyla pazarlayan Türk basını ve buna destek veren tüm faşist çevreler sizi unutmayacağız ve görmezden gelmeyeceğiz. İnsan olarak kalmamızın tek yolu insanlık dışı bu yöntemlerinize karşı yaşamınızı zehir edecek sizi rahatsız edip keyfinizi kaçıracak umudunuzu kıracak, iş yerlerinizi evlerinizi yakacak ve elimizden ne gelirse intikam alacağız. Bunu siz istediniz ve her şeye hazır olun.  Yüz yıllık vahşetinizin hesabı, kemikleriniz çürüse bile faşist çocuklarınızdan namussuz akrabalarınızdan ve şerefsiz dostlarınızdan sorulacaktır. Biz daha doğmadan bu hesap başladı ve ülkemiz özgür olana kadar devam edecektir. Bu barbarlık düzeni üzerinde sefa içinde yaşayanlara, hangi acılarla yüz yüze kaldığımızı hissetmeyenlere karşı intikam ateşimizi gürleştireceğiz.  Faşist düzen dağılıp paramparça olmadan hiç birimiz dinlenmeyecek ve rahat uyumayacağız. Her gün düşmana ne kadar zarar verdik ne kadar intikam aldık hesabını yapacağız. Zira onurlu ve namuslu yaşamanın tek yolunun zulme karşı durmak olduğunu biliyoruz. Herkes bilmeli ki sosyal medyada yazılar yazarak bu soykırımı durduramayız. Soykırıma dair bilinmeyen ne kaldı ki. Yeni olan ne var ki. Bu çark yüz yıldır hep aynıdır. Eskiden insanlarımızı yakıyor kemiklerini asit ile eritip kaybediyorlardı. Şimdi postayla gönderiyorlar.   Yeni olan tek şey korku imparatorluğunu tıpkı DAİŞ gibi zirveye çıkartmalarıdır. Düşman bu cesareti sessiz kalanlardan, sadece slogan atanlardan, söz söyleyenlerden ve direnişi-mücadeleyi başkasından bekleyenlerden alıyor. Mahallenizde AKP’li MHP’li CHP’li varsa selam vermeyin. Misafiri olmayın. Taziyelerine, düğünlerine gitmeyin. Onlarla evlenmeyin. Arabalarını yakın. Onu yapamıyorsanız, lastiklerini bıçakla kesin. Gece camlarını kırarak onları rahatsız edin. Aldıkları paraları kursaklarında bırakın. Kürdistan’da AKP’li MHP’li olmanın bedeli olacaktır elbet. Ya o yoldan dönecekler ya da burunlarından fitil fitil getireceğiz. Düşman neden bunu yaptı denmez. Sen direnmezsen sessiz kalırsan çaresiz kalırsan düşman düşmandır düşmanlığını yapar. Onları en zayıf yerlerinden vurmalıyız. Ordu silahlıdır ama faşistlerin canı bir çakmaklık kıvılcım kadardır. Gece bizden yana ve gündüz dostumuzdur. Kürdistan’da AKP’yi destekleyenlerin korkudan yatamadığı, iş yerlerinin arabalarının güvenli olmadığı bir düzeye getirerek; Türkiye ise her mahalle ve sokaklarında özgürlük ateşi yakarak onlara diz çöktürelim.  Bu sefer korkma sırası onlarda zaman özgürlük ve intikam zamanı.  Yaz geldi. Faşist Türklüğe AKP ve MHP’lilere cehennemi yaşatıp kemiklerimizi postayla göndermek neymiş gösterelim. Ya özgür olacağız ya da özgürlüğümüz önünde engel olan herkesi ve her şeyi hedefleyerek intikam alacağız. 

Nisan ayında gerçekleştirilen eylemler şöyle:

01.04.2020: Edirne’nin Keşan ilçesinde bir mobilya mağazası ateşe verildi. Yangın sonucu mağaza kül olurken faşist baronlar maddi zarara uğratılmıştır. 02.04.2020: Manisa-Salihli’de tuvalet kağıdı yüklü tır ateşe verildi. Kısa sürede alevler içinde kalan tır kullanılamaz hale gelerek kül oldu. 03.04.2020: Kocaeli’nin Gebze ilçesinde bulunan bir kimyasal yağ fabrikası ateşe verilmiştir. Yangın büyük çapta maddi hasara yol açmıştır. 07.04.2020: İstanbul-Esenyurt’ta gece 02.30 sularında 5 katlı mobilya fabrikasını ateşe verdik. Devasa alevler oluşturan ve fabrikayı kül eden yangın, faşist devletin ve zalim iktidarın şakşakçı baronlarına büyük çapta maddi zarar vermiştir.  11.04.2020: İstanbul-Bağcılar’da Yavuz Selim mahallesinde inşaat malzemeleri satan bir işyerini küle çevirdik. Gökyüzünü katrana çeviren dumanlar faşist çevreyi zehirlemiş ve yangın diktatör yönetimin işbirlikçilerine büyük maddi zarar vermiştir.  12 Nisan 2020: Adana-Seyhan Aydınlar mahallesinde bir yolcu otobüsü ateşe verilmiştir. Otobüs yangın sonucu tamamen hurdaya dönmüştür.  14.04.2020: İzmir’de faşistlere ait bir otomobil ateşe verildi. Yangında otomobil hurdaya dönerek kullanılamaz hale geldi.  16 Nisan 2020:  *Mersin-Erdemli-Kumkuyu mahallesinde faşist bir üretici olduğu tespit edilen birine ait bir evin deposu ateşe verilmiştir. Yangın sonucu faşistin otomobili ve motorsikleti küle dönmüş ve faşist aile büyük maddi zarara uğratılmıştır.  *İstanbul-Zeytinburnu Maltepe mahallesinde bulunan geri dönüşüm tesisi yakılmıştır. Kısa sürede büyüyen alevlerden çıkan dumanlar faşist çevreyi nefes alamaz duruma sokmuş ve yangın faşist baronlara büyük maddi hasar vermiştir. 17 Nisan 2020: *İstanbul-Küçükçekmece-Halkalı Merkez mahallesinde bulunan kağıt fabrikası ateşe verilmiştir. Faşist işbirlikçi patronlara maddi zarar veren yangın, dumanlarıyla faşist çevreyi zehirlemiş ve trafiği de bir süre tıkatmıştır. *Antalya-Manavgat’taki Kum mevkiinde Brothers Five Nordic adlı 200 kişilik gezi teknesi yakılmıştır. Kısa sürede alevlere teslim olan tekne, yangını yanı başındaki Grand Linda adlı gezi teknesine de sıçratmış ve yangın sonucu her iki tekne de kullanılamaz hale gelerek hurdaya dönmüştür. Yangın sonucu turizmden gelir elde ederek barbarlığı destekleyen faşist patronlar büyük çapta maddi zarara uğratılmıştır. 18.04.2020: Antalya-Gazipaşa Yeni Mahalle’de belediyeye ait şirket tarafından işletilen geri dönüşüm deposu ateşe verilmiştir. 500 metrekarelik alanı kaplayan geri dönüşüm deposu, bir daha geri döndürülemeyecek kadar küle çevrilmiştir. 19 Nisan 2020: *Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi 2. gelişme alanında bulunan ve yüzlerce şubesi bulunan ŞOK MARKET ZİNCİR deposu yakılmıştır. Kısa sürede alevlere teslim olan marketin devasa deposu küle dönmüş ve yangın faşist patronlara milyonlarca lira maddi zarar vermiştir. Çıkan dumanın gökyüzünü kapladığı yangın esnasında, dev alevler görülürken zaman zaman patlama sesleri duyulmuş ve yangın faşist çevrede büyük panik ve korku yaratmıştır. *İstanbul-Maltepe Cevizli mahallesinde bulunan ve AYEDAŞ isimli elektrik şirketine ait olan trafo yakılmıştır. Yangın sonucu patlayan trafoda çıkan alevler faşist mahalleyi karanlığa gömmüştür. Mahallenin bir süre faşistliklerinin sebep verdiği karanlıkta debeleneceği öğrenildi. * Adana-Seyhan Havuzlubahçe mahallesinde faşistlere ait 3 araç yakılarak kullanılamaz hale getirildi. Hurdaya dönen araçların faşist sahipleri maddi zarara uğratılmıştır. 21 Nisan 2020: Sakarya-Erenler ilçesi Bekirpaşa mahallesinde D-100 karayolu üzerinde bulunan geri dönüm tesisini yaktık. Yangın, barbar zihniyetin şakşakçısı patronları maddi açıdan ekonomik sıkıntıya sokmuştur. Yangın sonucunda alevler kısa sürede büyürken dumanlar gökyüzünü kaplayarak faşist çevreye zehir saçmıştır.  27 Nisan 2020: İzmir’in Yeşilyurt semtinde faşistlere ait olan ve polisle çalışıp uyuşturucu satan ev ateşe verildi. Yangın evi tamamen küle çevirirken kutsal ateşimizin dumanları mahalleyi dumana boğmuş ve çevreyi panikletmiştir. 28 Nisan 2020: * Denizli-Merkezefendi İlçesi Yenimahalle’de bulunan 4 katlı Türk Telekom ve PTT şubesi ateşe verildi. Yangın için 16 itfaiye aracı müdahale etse de uzun süre devam eden yangında PTT şubesini küle dönmüştür.  * İstanbul-Ümraniye’deki Azade sokakta bulunan hurdalık alan ateşe verildi.  Yangının kısa sürede büyümesiyle gökyüzünü yoğun duman kaplarken yükselen alevler çevrede panik yaratmıştır. 29 Nisan 2020: Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde bulunan mobilya fabrikası ateşe verildi. Dilovası Organize Sanayi Bölgesi içerisinde bulunan mobilya fabrikasında çıkan ve kısa sürede büyüyen yangın büyük maddi zarar oluşturmuştur. 30 Nisan 2020: İstanbul-Maltepe Zümrütevler mahallesinde bulunan 15 katlı plaza yakılmıştır. Alevlerin yoğun dumanından etkilenen faşist çevre hastanelik olmuş ve yangın büyük çapta maddi hasar oluşturmuştur.  GENEL TOPLAM: 4 katlı PTT Binası ve Türk Telekom şubesi, 15 katlı 1 plaza, 1 marketler zinciri, 2 mobilya fabrikası, 1 mobilya mağazası, 1 kimyasal yağ fabrikası, 1 kâğıt fabrikası, 3 geri dönüşüm tesisi, 1 işyeri, 5 otomobil, 1 tır, 1 otobüs, 1 trafo, 2 tekne, 1 motosiklet, 2 ev, 1 hurdalık alan.

Ateşin Çocukları İnisiyatifi Eylem Açıklaması

Ateşin Çocukları İnisiyatifi Kürdistan özgür olana dek kesintisiz biçimde faşistlerin huzurunu bozacak yaptıklarını, desteklediklerini kursaklarında bırakacak ve onları perişan edecektir. Ateşin Çocukları İnisiyatifi aynı zamanda yüz yıldır süren soykırım ve vahşetinize karşı bir intikam hareketidir. Yüz yıl önce yapılanların hesabını faşizmden ve torunlarınızdan soracağımız kadar, günümüzde Kürde karşı işlediğiniz suçların ahı ateş olup sizleri kavuracaktır. Ya evinizde ya sokağınızda ya arabanızda ya ormanlarınızda ya da işyerlerinizde bir kıvılcım çıkacaktır. O zaman duyacağınız tek söz yaktığınız canların intikam selamıdır.

Ulusal kahramanımız olan Agit İpek kardeşimizin kemiklerini postayla gönderen PTT şubeleri çalışanları, amirlerinin evleri, akrabaları, yakın dostları, karar vericilerin kendilerine ait yanabilen her şeylerini yakacağız. Başta Dersim başsavcısı Mustafa Akbaş’ın çocukları, aile çevresi, dostları ve PTT şubesine ait her şey cehennem ateşinde kavrulacaktır.

Yazının devamı açıklamalar sayfasında…

Ateşin Çocukları İnsiyatifinin Kuruluş Amacı
Kürt halkının dilini, kültürünü ve özerkliğini red eden, baskılayarak engelleyen, özgür iradesine karşı şiddet uygulayıp terör yöntemiyle saldıran kişi, kurum, siyaset, ekonomi ve bu sömürge sistemini ayakta tutarak besleyen, büyüten faşist soykırımcı kesimin Kürdistanı cehenneme çevirmelerinden edindikleri rahat yaşamlarını, temel hedefimiz haline getireceğimizi kamuoyuna deklare ediyor aylardır kesintisiz bir biçimde Türkiye’de yanan fabrikaları, iş yerleri , atölyeleri, evleri, metrobüs, otobüs, araba, tekstil, otel, tarihi yerleşim yerlerini, Kürdistan sokaklarını zindana dönüştüren, Rojava’ya saldırarak kürdün evini yakan, çocuklarını öldüren, kimyasal silahlarla zehirleyen ve kayyumlarla kürt iradesine vurulan darbeyi destekleyen faşitlere karşı intikam hamlesi kapsamında ateşin çocukları insiyatifi olarak gerçekleştirdiğimizi ilan ediyoruz. Özgür irademize, siyasi varlığımıza, doğamıza, tarihimize insanımıza hayat şansı tanımayan barbar düşmana ve sömürgeciliği destekleyenlere cevabımız anladıkları dil olacaktır. Polis ve askerlerin Kürdistan şehirlerindeki uygulamalarını misliyle türkiye metropollerinde gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Kürdün öfkesi olan bu ateşi soykırım ve kayyum uygulamalarınızla evinize siz taşıdınız. Her gün daha fazla yanmaya hazır olun!
Her türlü faşit odaklara karşı kesintisiz ateşten eylem hamlesi başlatıyoruz.
Kürtlerin her türlü katliamla, iradesizleştirme politikalarıyla yaşamı zindana dönerken, bu vahşete sessiz kalarak destekleyen, Filistin’e ağlayıp Serêkaniyê, Efrin ve Cizre’deki yüzlerce kadın çocuk katliamına arka çıkan, alkış çalan, zafer naraları atan yüzsüzlere, kimi soytarı sanatçılara, bir hayvanın acı çekmesi karşısında kıyamet kopartıp, söz konusu Kürtler olduğunda insanlık namına gıkı çıkmayan,  her türlü faşist odaklara karşı sürekli ve kesintisiz ATEŞTEN EYLEM hamlesini başlatıyoruz.
Yüz yıldır her türlü vahşete rağmen Türkleştiremediğiniz Kürtleriz.
Kokmasın diye çocuklarının cesetlerini buz dolaplarında saklı tutan analarımızın çığlıklarıyız. And olsun Cizre bodrumlarında yaralı olan kardeşlerimizi cayır cayır yakıp maç karşılaşmalarında “aşk bodrumda yaşanır” diyenleri ateşte boğacağız. Herkes bilsinki biz, yanan kardeşlerimizin bedenindeki alevler olarak Cizre, Sur, Suruç, Ankara ile Amed katliamını yapanlardan ve destekleyenlerden intikam alıp misliyle hesap soracağız. En büyük dersi yaptıkları vahşeti unuttuğumuzu sananlar alacak. Düşman ile aranızdaki köprüleri atın. Sömürgeci Türk devletinden medet umduklarından dolayı Mehmet Tunç’un çağrısına cevap verecekleri yerde, Cizre bodrumlarındaki yaralı erkek ve kadın kardeşlerimizi sözde tedavi etmek için yerlerini Polis ve askerlere ifşa eden, saf, düşmanla köprülerini atmayan, sadece konuşarak soykırımı durduracağını sananlar, sömürgeciliği en çok destekleyenler olduğunu bildiğimizden, peşinen bu pasif, düşmana güç ve inanç veren ulus ve düşman bilincinden yoksun olan anlayışı, mücadele çizgisi olarak görmediğimizi ve baştan red ettiğimizi belirtiyoruz. Kürdistan’da AKP ve MHP’li olmak teröre yardım ve yataklıktır. Kürdistan’da breysel rant ve çıkarı için din ve Kürt düşmanı AKP ve MHP’nin üyesi, yönetimi ve çalışanlarına sesleniyoruz. Bu ateş sizide sarmadan uygulamalara tepki gösterip halkınızın onurlu birer neferi olarak duruş sahibi olmanız gerekir. Birer çete ve Kürt soykırımını uygulayan bu sistem partilerine verdiğiniz her oy, kurşun, bomba, gaz, jop, hapis, işkence ve kayyum olarak ulusunuzun varlığına darbe oluyor. Bir avuç sömürgeci sizin desteğinizle Kürdistan’da tutunabiliyor. Bu suçun ortağısınız. Düşman sizden nefret ediyor sizi halkınıza karşı kullanabilsin diye şirin görünüyor, cebinizi dolduruyor şimdilik. Bu devlet yüz yıldır katliamlarla bugüne geldi. Sizinle işi bittiğinde sonunuz Dersim direnişindeki ihanetçi Reyber gibi olacaktır. Çok geçmeden halkınızdan özür dileyerek, af isteyerek sokaklarda iradelerine sahip çıkan halkın yanında yer almanız gerekir. Kürdistan’da Polis asker kontra ve Jitem ile aralarındaki tek fark, siyasi görünümlü özel savaş kontraları olmalarıdır. Eninde sonunda Kürt halkıda özgür olacaktır. Torunlarınıza ihanet ile işbirlikçi anılarını biriktirip boyun eğdireceğinize, ulusunuzun yanında onurlu ve dik durunuz.
Polis ve Asker  aileleri her alanda hedeftir
Kürdistan’da gazp edilen iradeleri için sokaklara çıkan yaşlı analarımıza bağıran, parmak sallayan, genç kardeşlerimize jopla, gazla vahşet uygulayan, Wan’daki gencin kafasına kaskla vuran polisler ve askerler bilsinlerki, Kürdistan’da işlediğiniz suçlar oranında Türkiye’deki çocuklarınız, kadınlarınız, aileniz, akrabalarınız döktüğünüz Kürt kanından aldığınız paralarla keyif süremeyecek, ATEŞİN ÇOCUKLARI kentinizi sokaklarınızı yaşanmaz kılacak, araba ve işyerlerinizi yakacak, evlerinizde huzur bulamayacak, yollarınızı tıkayacaktır. Ateşi o joplarınızla, silahlarınızla önce doğduğunuz kentlerin ormanlarına fabrikalarına iş yerlerine siz taşıdınız. İşgal ederek vahşet uyguladığınız Kürdistan’nın şehirlerine kan kusarken, aileleriniz ve destekleyicinize rahat veren sizin gibi olsun.
Sömürgecilerden Kardeş olmaz.
Özgür olmayan, kardeş olamaz ancak köle olabilir. Bugüne kadar kardeşlikten payımıza köy yakmaları, işkence, hapis, yoksulluk ve katliamdan başka hiçbir şey düşmedi. Bu kardeşliği kökten red ediyoruz. Kimse bizden kardeşlik safsatası altında kölelik beklemesin. Türk halkı bu topraklarda yokken dilimiz ve kültürümüzle Kürdistan’da özgür yaşıyorduk. Kardeşlik yok etmek, asimile etmek, nerede bir varlığımız varsa saldırmakmıdır? Çocuklarımız bombalarla parçalanırken alkış çalan, Kürtleri halk olarak görmeyen, siyasi irade olarak tanımayan, Kürt olsun ama dili kültürü yasak olsun, Kürt olsun ama ülkesinin ismi bile yasaklı olsun, kardeşimiz olsun ama ne istiyorsak onu yapsın diyenleri tanımıyoruz. Kardeşlik Rojava’da ülkesi işgal edilen kürtleri terörist bilen, demokratik yollarla seçilen iradeye kayyum atılırken sessiz kalarak desteklemekse, yüz yılın öfkesi olan ATEŞİN ÇOCUKLARI olarak kardeş olmayı bir tarafa koyalım selam vermeyi, aynı havayı solumayı bile reddediyoruz. İnsan olmaktan doğan kimliğimizi kabul etmek bir yana terör olarak gören anlayışa karşı sonsuza denk mücadele etmeyi, namuslu ve şerefli yaşam çizgisi olarak biliyoruz. Askere Giden Kürt Gençlerine Çağrı. Düşmanınızın askeri olmayın. Efrin nasıl yıkılıp yakıldı ve insanları zorla göç ettirildiyse yaklaşık yüz yıl önce kuzey Kürdistan hakeza katliamdan geçmiştir. Bu düşmana asker olmak sömürge sistemini ayakta tutmaktır. Türk devleti dünyanın neresinde Kürde dair bir varlık varsa vahşice saldırıyor. Gün şeref ve namus günüdür. Ulusunuzu katleden düşman saflarından ayrılırın. O kirli, vahşet kokan Daişin koruyucusu olan Türk Ordusunun elbiselerini giymeyin. Eğer illaki gidileceksede görevli olarak askere gitmelisiniz. Sözde Komutan olan o alçaklar Kürdistan’da binlerce savaş suçu işlemiş katil sürüsüdürler. Hepsinin ellerine Kürt kanı bulaşmıştır. Şimdi intikam zamanıdır. Komutanları öldürerek, cephanelikleri patlatarak, yatakhaneleri ateş ile yakarak, zengin yöntemlerle ordu sisteminde kriz ve kaos oluşturarak sistemi felç etmelisiniz. Şu an orduda asker olan insiyatifimizin değerli üyelerinede açık çağrımız ve perspektifimizdir.
Kürtlere Özgür Yaşam Şansı tanımayanlar evlerinde rahat oturamayacaklar.
İnsiyatifimizi Türkiye metropollerinde gerçekleştirdiğimiz eylemlerle birlikte ilan etmemiz ardından bağımsız olduğumuzu söylememiz e rağmen Türk Sömürgeciliğinin özel savaş medyası bir yandan PKK’yi Türkiye ve Kuzey Kürdistan’da bitirdiklerini söylerken öte taraftan insiyatifimizi PKK’ye bağlıymış gibi lanse etmeleri kendileriyle dalga geçmelerinden başka bir şey değildir. Açıkça şunu belirtiyoruz. PKK’nin sadece ordunun silahlı gücünü hedef alan , hassas davranan eylem biçimlerini ve taktiklerini mumla arar hale geleceksiniz. Ateşin Çocukları İnsiyatifi olarak Türkiye Metropollerinden gerillalarının haklı ve meşru mücadelesini selamlıyoruz ancak mevcut sömürge sisteminin tüm dayanaklarını toplumsal desteğini hedefleyen insiyatifimiz sadece devletin ordu gücüne bağlı olanlara karşı geliştirilen eylem tarzlarını yetersiz görüyoruz. Bu yüzden Kürtlerin kazanımlarına karşı savaşı meşru gören, toplumsal destek sağlayan, Kürdistan’da vahşet uygulayan polis ve asker ailelerinin yaşam alanlarını hedef almak kadar, kürt katliamını destekleyen toplumun huzurunu refahını bozup, savaş istiyenlerin yaşam alanlarına savaşın sıcaklığını yaktığımız ateş ile taşıyacağız. Savaş isteyenler kürtlere özgür yaşam şansı tanımayanlar evlerinde rahat oturamayacaklar. Bundan sonra savaşta sadece Kürtler değil Kürdistan halkının özgür olmasına her ne şekilde olursa olsun karşı duran herkesin yaşamını cehenneme çevireceğiz.
Söz Bitti İntikam zamanı.
Faşit Türk devletinin Kürt halkına uyguladığı soykırım, irade kırım ve insanlık dışı uygulamalara karşı İNTİKAM ruhu olan Kürdistan halkının yiğit evlatları, genç kadın erkek ve yaşlıları, haksızlığa boyun eğmeyerek yüreğinde özgürlük ateşi besleyen yediden yetmişe herkes, ATEŞİN ÇOCUKLARIİNSİYATİFİNİN doğal üyesidir. Kürdün özgür yaşam alanına dünyanın neresinde olursa olsun Daiş zihniyetiyle saldıran Türk devletinin soykırımını destekleyenlerin evlerini, sokaklarını, mahallelerini, iş yerlerini arabalarını yakın. Faşist odaklarla çalışan, onlarla evlenen, iş kuran, selam veren, savaşı destekleyen, yardım eden, siyasal, sosyal, ekonomik olarak Kürdistan katliamına, asimilasyonuna, kayyumuna karşı, yirmi birinci yüzyılın engellenemez silahı olan çakmağı ustaca kullanarak yakma eylemlerini her tarafa yayın. Sessizlik onaylamak ve kabul etmektir. İyi biliyoruzki özgürlük ateşi yakarak dehakların beyinlerini parçalayan kawaların torunları özgürlük için yüzlerce ateş yakacaktır. Başta türk metropolleri olmak üzere olduğunuz tüm alanlarda insiyatif sizindir. Yüreğinde ülke ulus ve özgürlük aşkı barındıranlar soykırım uygulamalarına karşı büyük bir öfke ile dolu olan namuslu ve şerefli Kürdistan halkı kimseden beklemeyin, elinizdeki çakmak atom bombası değerindedir iyi kullanın. Ülkemizi yakan, halkımızı katleden düşmanın destekleyicilerine karşı ateş topu olupbaşlattığımız süresiz eylem çizgisine katılacağınıza ve kısa bir dönemde Faşit devlet zihniyetinin temsili olan sistemi KAOSA sürükleyerek, ÖZGÜR KÜRDÜSTAN’I inşa edececeğimizi biliyoruz. Eylemlerimiz ÖZGÜR ÖZERK KÜRDİSTAN statüsü resmi olarak tanındığı güne kadar kesintisiz devam edecektir