ÎNÎSIYATÎFA ZAROKÊN AGIR

KÜRTLERİ TÜRKLEŞTİRMEK İÇİN KURULMUŞ HER ŞEY HEDEFİMİZDİR

KÜRTLERİ TÜRKLEŞTİRMEK İÇİN KURULMUŞ HER ŞEY HEDEFİMİZDİR

Önce aç bırakıyorlar, sonra da türk olursan, türkçeyi iyi konuşur, ne mutlu türküm türk olduğum içinde doğruyum, çalışkanım, varlığım türk varlığına armağan olsun dersen karnın doyar, iş aş sahibi olursun üzerinden Kürdistan’da kurulan okullar ve Kürdistana gelen öğretmenler hedefimizdir. Gaziantep’ te faşist bir soykırım kurumu olan bir ortaokulu yaktık.Bundan sonra okula giden Kürt gençleri buranın türkiye değil Kürdistan olduğunu türklerin okulunu kabul etmediğini, sömürgeciliğin temelini atan öğretmenleri döverek, arabalarını yakarak, evlerini taşlayarak Kürdistan’dan kovacaklardır. Misafir diye ağırladığımız türkler bizi türkleştirmek istiyorlar. Bu sömürgeciliğin hadsizliği ve terbiyesizliğidir.Bunların insanlıktan anlayacağı yoktur. Gereksiz okulunuz, uyduruk sisteminiz ve şerefsiz öğretmenlerinizle ülkemizden defolun gidin. Kürdistan’da okul okuyan tüm Kürt gençleri okulların yakılmasından, türk faşist öğretmenlerin dövülerek, evlerinin yakılarak, onları korkutarak Kürdistan topraklarından kovulmalarından sorumlu ve inisiyatiflidir. 

11.06.2020 tarihinde Gaziantep’in Nizip ilçesinde faşist ve sömürgeci türk rejimin kürt gençlerini beyinlerini yıkadığı ve asimilasyondan geçirdiği bir ortaokul Ateşin Çocukları İnisiyatifinin hedefi olmuştur. Bundan sonra Kürdistan’daki bütün faşist eğitim kurum ve çalışanları hedefimiz olacaktır. 

11.06.2020 tarihinde İstanbul Ataşehir de bulunan bir ambalaj deposu inisiyatifimiz tarafından ateşler içinde bırakılmış. Yanan depo saatlerce söndürülememiş ve çevredeki faşistler sokaklara dökülerek panik ruh hallerini ve çaresizliklerini açığa vurmuşlardır.