ÎNÎSIYATÎFA ZAROKÊN AGIR

ADANA VE ANTALYA’DA BİRÇOK YER YAKTIK

Ateşin Çocukları İnisiyatifi  özgür olmak isteyen,   düşmanın tecavüz, soykırım, işkence ve kayyumlarına karşı tepkisi olan, intikam almak isteyen, namuslu ve şerefli Kürdün;  faşist Türklerin yaşamını haram eden,  her şeyi burunlarından fitil fitil getirmek için  çare, yöntem ve taktik vermek üzerine inşa edilmiş tüm Kürt halkının inisiyatifidir. Siyasetten, sözden, Avrupa’dan, Türklerden, sosyal medyadan bir beklentiniz olmasın. Yüzyıllık Türk sömürgesinin planıdır. Geçmişte ne yapmışlarsa bugünde aynısını yapacaklardır. Kürtçe müzik dinleyeni öldürecekler , ekmeği peşinde koşanı Roboski’de olduğu gibi vuracaklar , Tahir Elçi gibi barış diyenleri de katledeceklerdir. Mezarlarımızı yıkacak, tarihimizi yok edeceklerdir. Kaç Türk kanalı yerle bir edilen mezarlarımızı gündem yaptı kaç Türk yapmayın dedi. Söz konusu Kürtler olunca en demokratı bile Hitler kesilir.

Dünya güçlüler dünyasıdır. Özgür olmayana, mücadele etmeyene,  değerlerine sahip çıkmayana, yaşam hakkı dünyanın hiçbir yerinde yoktur. Ha ABD de bir siyahi ol ha Kürdistan’ da ki Kürt ol fark etmez.

 Özgürlük; dilenenin,  twitter paylaşanın, söz söyleyenin değil mücadele edenindir. Vatanı özgür olmayan her halk  her an ölümle, vahşetle yüz yüze kalacaktır. Bu temelde tüm Kürtler başta Türkiye metropolleri ve Kürdistan olmak üzere  Akp—Mhp’li faşist Türkleri, polis ve asker ailelerini gözetin. Nerede kalıyorlar, kaç  kişiler, kime selam veriyorlar, kimden alış-veriş yapıyorlar, hangi sokakta- binada oturuyorlar, hangi arabalara biniyorlar, çocukları, eşleri, akrabaları kimlerdir? Hepsinin köklerine bir kibrit çakmak şerefli ve namuslu her Kürdün görevidir. Çakmağınız varsa daha kimden ne istiyor ve bekliyorsunuz. Evlerini, arabalarını,  eşyalarını, dükkanlarını, tarlalarını, ormanlarını, arabalarını,  bağ ve bahçelerini yakın. Yaşamlarını haram edecek huzurlarını kaçıracak  her şeyi yapın. Polis ve askerler   Kürdistan ‘dan defolup gidene kadar ailelerine, akrabalarına ve destekleyicilerine cehennemi yaşatalım.

                              YAKTIĞIMIZ YERLER VE AYRINTILARI 

     05.06.2020  tarihinde Adana Seyhan ilçesinde bulunan bankamatik inisiyatifimiz tarafından yakılarak küle dönmüştür. Para kasalarını dolduran Kürt düşmanı banka baronları intikam ateşiyle daha fazla yüzleşeceklerdir. 

     05.06.2020  tarihinde Antalya Gazipaşa’da bulunan ve açılışını faşist  Türk dışişleri bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun yaptığı 21 milyon  yatırımla kurulan sözde Gazipaşa Kültür Merkezi intikam ateşiyle küle dönmüştür. Kürt halkının tarihini ve tüm kurumlarını yok etmeye çalışan, kayyumlarla faşizmi doruğa çıkaranların kültürsüzlükleri ve ahlaksızlıkları ortadır. Büyük  törenler ve haberlerle açılışını yaptıkları merkez yanınca faşist basın ‘’şok olduk, şoke eden yangın’’ manşetlerini kullanıyorlar. Ateşin Çocukları İnisiyatifi sizi her yerde şoke etmeye devam edecektir.

     06.06.2020  tarihinde Antalya Kepez’de Hasan Çevik isimli bir faşiste ait olan iki katlı market yakılmış içerisinde 6 milyonluk malzeme olan market küle dönmüştür. Devletten yardım dileyen ve ‘’yirmi yıllık yatırımım gitti’’ diye feryad edenler Kürdün binyıllık emeklerini ve ülkesinin yakılmasını unutmayacağını bilecektir. Er yada geç bunun hesabı sorulacak ve intikamı  alınacaktır.