ÎNÎSIYATÎFA ZAROKÊN AGIR

KÜRDÜN İNTİKAM ATEŞİ ANTALYA VE İZMİR’ DE PARLADI

16.05.2020 22:58

İnisiyatifimizin çağrısına uyan kürt yurtseveleri Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde bir marinada gezi teknesini ateşe vermiş, alevler kısa sürede tekneyi sararak tekneyi kül etmiştir.

İnisiyatifimiz yine aynı gün saat 23 sularında Antalya’nın Manavgat ilçesinde bir plastik deposunu da hedef almış, depo ateşe verilerek tamamen küle çevrilmiştir. Saatlerce süren yangın söndürülemediği gibi çevrede korku dolu sahnelere yol açmıştır.

İnisiyatifimiz aynı tarihte İzmir’in Bayraklı ilçesinde sömürgecilerin barındığı 4 katlı bir binayı çatısından ateşe vererek binanın yanıp tasfiye olmasını sağlamıştır. Yangın çevrede korku dolu anların yaşanmasına yol açmış ve çıkan dumanlar bir çok kişiyi hastanelik etmiştir.

Faşizm ve faşizmin uygulayıcısı tc devleti ve türkler bilmelidir ki Kürdistan a her saldırılarında kendi şehirlerinde-evlerinde-iş yerlerinde-okullarında-hastanelerde yaşamın bütün alanlarında Kürdistan halkının intikam ateşiyle yanmaya devam edeceklerdir.Tc devletinin Kürdistan halkının özgür iradesine karşı yaptığı her hareketin bir karşılığı olacaktır.