ÎNÎSIYATÎFA ZAROKÊN AGIR

ATEŞİN ÇOCUKLARINDAN 8-10 MAYIS ATEŞTEN HAMLE

ATEŞİN ÇOCUKLARI İNİSİYATİFİ EYLEM AÇIKLAMASI

Terörist Türk devleti Kürdistan’ın taşını toprağını, ekinini, petrolünü, tüm zenginliğini sömürerek Türklere aktarıyor. Bu parayla bomba alarak nerede bir Kürt varsa orayı cehenneme çevirmek için her şeyi yapıyor. Ey Direngen, özgürlüğe susamış Kürt kadını! Namuslu Kürt erkeği! Nusaybin’de kurşunlanan çocuk! Roboski’de uçaklarla parçalanan, Dersim’de katliamdan geçenlerin aileleri, dostları! Türk metropollerinde çalışan gençler, yaşlılar, faşist Türklere bir darbe de siz vurun! Herkes her şeyi yapamaz ama herkesin yapabileceği bir şey mutlaka vardır. Bunun için şerefli olmak yeterlidir. 

İnisiyatifimizin doğal üyeleri İzmir-Karabağlar’da bulunan tüm ATM ve bankaların camlarını taşla kırarak devlete zarar verdiler. Siz de! Evet, sen de dilinle, elinle, gözünle, ayağınla faşizme bir zarar ver. Yürüyecek halde değilsen yüzlerine tükür. Küfür et. Yanabilen her şeylerini yak! Kürdistan nasıl işsizleştirildiyse sen de bütün işyerlerini yak. Yollara taş atıp tıka. Çöplerini yerlere saçıp şehirlerini kirlet. Çimlerine bas. Bu düşman onursuz ve kahpe bir düşmandır. Kemiklerimize, ölülerimize, çocuklarımıza dahası Kürt adına ne varsa düşmandır. Yapılacak olan tek şey bu kahpe düşmanın düşmanı olmaktır. Onursuz faşistler ve kahpe Türk devleti sosyal medyada taglar oluşturanları dinleseydi, siyasi konuşmaları taksaydı Grup Yorum üyeleri hayatta olurlardı. Kimse kendini kandırmasın! Düşmanın anladığı tek bir dil vardır. Biz de o dilden cevap vereceğiz. Bu temelde namuslu ve şerefli bütün Kürt halkı inisiyatifin doğal üyeleri olarak küçük-büyük demeden nerede olursa olsun ellerinden ne geliyorsa faşistlere bir zarar vermeli, canlarını yakmalı, huzurlarını kaçırıp yüz yılın intikamı alınmalıdır.

8 Mayıs 2020:

İzmir’in Karabağlar ilçesinde bulunan tüm ATM ve bankaların camları inisiyatifimizin doğal üyeleri tarafından taşla kırılmıştır. Kırma sonucunda devlet büyük zarara uğratılmış, bankamatikler para işlemlerinde hizmet verememiş ve ATM sistemleri uzun süreliğine tıkatılmıştır.

9 Mayıs 2020:

Kocaeli-Gebze’de Plastikçiler OSB 2. Caddesi mevkisinde bulunan perde sistemleri üreten bir fabrikayı ateşe verdik. 17 itfaiye ekibinin müdahalesine rağmen söndürülemeyen yangında perde fabrikası iş göremez hale gelirken fabrikanın AKP’li patronlar maddi zarara uğratılmıştır.

10 Mayıs 2020:

*Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde bulunan birinci derece sit alanındaki tarihi bir bina kutsal ateşimizin alevleriyle küle çevrilmiştir. Alevlerin gökyüzünü aydınlattığı yangında tarihi bina tarihe karışmıştır. Bu eylem 12 bin yıllık tarihi Hasankeyf’i talan edip sulara gömen zihniyete karşılık olarak yapılmıştır. Tarihimizi, kültürel değerlerimizi talan edenlere karşı tavrımız bu şekilde olacaktır.

*Mersin’in Mezitli ilçesinin Tece mahallesinde D-400 karayolu üzerinde bulunan narenciye paketleme fabrikası intikam alevlerine teslim edilmiştir. Yangında fabrika iş göremez duruma gelirken çalışanlardan birkaçı yoğun dumandan hastanelik olmuştur. Saatlerce süren yangın AKP’nin kirli politikalarına destek veren baronları büyük çapta maddi zarara uğratmıştır.