ÎNÎSIYATÎFA ZAROKÊN AGIR

NİSAN AYI AYLIK EYLEM BİLANÇOMUZ

Ateşin Çocukları İnisiyatifi Nisan Ayı Genel Eylem Bilançosu

KORKMA SIRASI ONLARDA VE ZAMAN ÖZGÜRLÜK VE İNTİKAM MEVSİMİ.

Kürtleri yok etmek için ordu, diyanet, medya, polis, bekçi, JİTEM ve muhbirleri yetmeyince soykırımı tırmandırmak için Korona virüsü bahanesiyle çeteleri cezaevinden sokağa salan Terör devletine ve hükümetine, onları destekleyen faşistlere gereken cevabı veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz. Mezar taşlarımızı kıranlara, kardeşlerimizin kemiklerini postayla gönderenlere karşı tüm değerlerinizin köküne kibrit çakmak sözümüzdür. 

Dersim’de Sason’da Geliyê Zilan’da Koçgiri’de fazlasını yaptınız.  Kadın, çocuk, genç, yaşlı demeden Kürtlerin kafasını kesip poz verenlerin, cayır cayır yakanların torunlarısınız. Bu yaklaşımı büyük sevinç gösterileriyle teröre karşı mücadele naralarıyla pazarlayan Türk basını ve buna destek veren tüm faşist çevreler sizi unutmayacağız ve görmezden gelmeyeceğiz.

İnsan olarak kalmamızın tek yolu insanlık dışı bu yöntemlerinize karşı yaşamınızı zehir edecek sizi rahatsız edip keyfinizi kaçıracak umudunuzu kıracak, iş yerlerinizi evlerinizi yakacak ve elimizden ne gelirse intikam alacağız. Bunu siz istediniz ve her şeye hazır olun. 

Yüz yıllık vahşetinizin hesabı, kemikleriniz çürüse bile faşist çocuklarınızdan namussuz akrabalarınızdan ve şerefsiz dostlarınızdan sorulacaktır. Biz daha doğmadan bu hesap başladı ve ülkemiz özgür olana kadar devam edecektir. Bu barbarlık düzeni üzerinde sefa içinde yaşayanlara, hangi acılarla yüz yüze kaldığımızı hissetmeyenlere karşı intikam ateşimizi gürleştireceğiz. 

Faşist düzen dağılıp paramparça olmadan hiç birimiz dinlenmeyecek ve rahat uyumayacağız. Her gün düşmana ne kadar zarar verdik ne kadar intikam aldık hesabını yapacağız. Zira onurlu ve namuslu yaşamanın tek yolunun zulme karşı durmak olduğunu biliyoruz.

Herkes bilmeli ki sosyal medyada yazılar yazarak bu soykırımı durduramayız. Soykırıma dair bilinmeyen ne kaldı ki. Yeni olan ne var ki. Bu çark yüz yıldır hep aynıdır. Eskiden insanlarımızı yakıyor kemiklerini asit ile eritip kaybediyorlardı. Şimdi postayla gönderiyorlar.  

Yeni olan tek şey korku imparatorluğunu tıpkı DAİŞ gibi zirveye çıkartmalarıdır. Düşman bu cesareti sessiz kalanlardan, sadece slogan atanlardan, söz söyleyenlerden ve direnişi-mücadeleyi başkasından bekleyenlerden alıyor.

Mahallenizde AKP’li MHP’li CHP’li varsa selam vermeyin. Misafiri olmayın. Taziyelerine, düğünlerine gitmeyin. Onlarla evlenmeyin. Arabalarını yakın. Onu yapamıyorsanız, lastiklerini bıçakla kesin. Gece camlarını kırarak onları rahatsız edin. Aldıkları paraları kursaklarında bırakın.

Kürdistan’da AKP’li MHP’li olmanın bedeli olacaktır elbet. Ya o yoldan dönecekler ya da burunlarından fitil fitil getireceğiz. Düşman neden bunu yaptı denmez. Sen direnmezsen sessiz kalırsan çaresiz kalırsan düşman düşmandır düşmanlığını yapar. Onları en zayıf yerlerinden vurmalıyız. Ordu silahlıdır ama faşistlerin canı bir çakmaklık kıvılcım kadardır. Gece bizden yana ve gündüz dostumuzdur. Kürdistan’da AKP’yi destekleyenlerin korkudan yatamadığı, iş yerlerinin arabalarının güvenli olmadığı bir düzeye getirerek; Türkiye ise her mahalle ve sokaklarında özgürlük ateşi yakarak onlara diz çöktürelim. 

Bu sefer korkma sırası onlarda zaman özgürlük ve intikam zamanı. 

Yaz geldi. Faşist Türklüğe AKP ve MHP’lilere cehennemi yaşatıp kemiklerimizi postayla göndermek neymiş gösterelim. Ya özgür olacağız ya da özgürlüğümüz önünde engel olan herkesi ve her şeyi hedefleyerek intikam alacağız. 

Nisan ayında gerçekleştirilen eylemler şöyle:

01.04.2020:

Edirne’nin Keşan ilçesinde bir mobilya mağazası ateşe verildi. Yangın sonucu mağaza kül olurken faşist baronlar maddi zarara uğratılmıştır.

02.04.2020:

Manisa-Salihli’de tuvalet kağıdı yüklü tır ateşe verildi. Kısa sürede alevler içinde kalan tır kullanılamaz hale gelerek kül oldu.

03.04.2020:

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde bulunan bir kimyasal yağ fabrikası ateşe verilmiştir. Yangın büyük çapta maddi hasara yol açmıştır.

07.04.2020:
İstanbul-Esenyurt’ta gece 02.30 sularında 5 katlı mobilya fabrikasını ateşe verdik. Devasa alevler oluşturan ve fabrikayı kül eden yangın, faşist devletin ve zalim iktidarın şakşakçı baronlarına büyük çapta maddi zarar vermiştir. 

11.04.2020:

İstanbul-Bağcılar’da Yavuz Selim mahallesinde inşaat malzemeleri satan bir işyerini küle çevirdik. Gökyüzünü katrana çeviren dumanlar faşist çevreyi zehirlemiş ve yangın diktatör yönetimin işbirlikçilerine büyük maddi zarar vermiştir. 

12 Nisan 2020:
Adana-Seyhan Aydınlar mahallesinde bir yolcu otobüsü ateşe verilmiştir. Otobüs yangın sonucu tamamen hurdaya dönmüştür. 

14.04.2020:

İzmir’de faşistlere ait bir otomobil ateşe verildi. Yangında otomobil hurdaya dönerek kullanılamaz hale geldi. 

16 Nisan 2020: 

*Mersin-Erdemli-Kumkuyu mahallesinde faşist bir üretici olduğu tespit edilen birine ait bir evin deposu ateşe verilmiştir. Yangın sonucu faşistin otomobili ve motorsikleti küle dönmüş ve faşist aile büyük maddi zarara uğratılmıştır. 

*İstanbul-Zeytinburnu Maltepe mahallesinde bulunan geri dönüşüm tesisi yakılmıştır. Kısa sürede büyüyen alevlerden çıkan dumanlar faşist çevreyi nefes alamaz duruma sokmuş ve yangın faşist baronlara büyük maddi hasar vermiştir.

17 Nisan 2020:

*İstanbul-Küçükçekmece-Halkalı Merkez mahallesinde bulunan kağıt fabrikası ateşe verilmiştir. Faşist işbirlikçi patronlara maddi zarar veren yangın, dumanlarıyla faşist çevreyi zehirlemiş ve trafiği de bir süre tıkatmıştır.

*Antalya-Manavgat’taki Kum mevkiinde Brothers Five Nordic adlı 200 kişilik gezi teknesi yakılmıştır. Kısa sürede alevlere teslim olan tekne, yangını yanı başındaki Grand Linda adlı gezi teknesine de sıçratmış ve yangın sonucu her iki tekne de kullanılamaz hale gelerek hurdaya dönmüştür. Yangın sonucu turizmden gelir elde ederek barbarlığı destekleyen faşist patronlar büyük çapta maddi zarara uğratılmıştır.

18.04.2020:

Antalya-Gazipaşa Yeni Mahalle’de belediyeye ait şirket tarafından işletilen geri dönüşüm deposu ateşe verilmiştir. 500 metrekarelik alanı kaplayan geri dönüşüm deposu, bir daha geri döndürülemeyecek kadar küle çevrilmiştir.

19 Nisan 2020:

*Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi 2. gelişme alanında bulunan ve yüzlerce şubesi bulunan ŞOK MARKET ZİNCİR deposu yakılmıştır. Kısa sürede alevlere teslim olan marketin devasa deposu küle dönmüş ve yangın faşist patronlara milyonlarca lira maddi zarar vermiştir. Çıkan dumanın gökyüzünü kapladığı yangın esnasında, dev alevler görülürken zaman zaman patlama sesleri duyulmuş ve yangın faşist çevrede büyük panik ve korku yaratmıştır.

*İstanbul-Maltepe Cevizli mahallesinde bulunan ve AYEDAŞ isimli elektrik şirketine ait olan trafo yakılmıştır. Yangın sonucu patlayan trafoda çıkan alevler faşist mahalleyi karanlığa gömmüştür. Mahallenin bir süre faşistliklerinin sebep verdiği karanlıkta debeleneceği öğrenildi.

* Adana-Seyhan Havuzlubahçe mahallesinde faşistlere ait 3 araç yakılarak kullanılamaz hale getirildi. Hurdaya dönen araçların faşist sahipleri maddi zarara uğratılmıştır.

21 Nisan 2020:

Sakarya-Erenler ilçesi Bekirpaşa mahallesinde D-100 karayolu üzerinde bulunan geri dönüm tesisini yaktık. Yangın, barbar zihniyetin şakşakçısı patronları maddi açıdan ekonomik sıkıntıya sokmuştur. Yangın sonucunda alevler kısa sürede büyürken dumanlar gökyüzünü kaplayarak faşist çevreye zehir saçmıştır. 

27 Nisan 2020:

İzmir’in Yeşilyurt semtinde faşistlere ait olan ve polisle çalışıp uyuşturucu satan ev ateşe verildi. Yangın evi tamamen küle çevirirken kutsal ateşimizin dumanları mahalleyi dumana boğmuş ve çevreyi panikletmiştir.

28 Nisan 2020:

* Denizli-Merkezefendi İlçesi Yenimahalle’de bulunan 4 katlı Türk Telekom ve PTT şubesi ateşe verildi. Yangın için 16 itfaiye aracı müdahale etse de uzun süre devam eden yangında PTT şubesini küle dönmüştür. 

* İstanbul-Ümraniye’deki Azade sokakta bulunan hurdalık alan ateşe verildi.  Yangının kısa sürede büyümesiyle gökyüzünü yoğun duman kaplarken yükselen alevler çevrede panik yaratmıştır.

29 Nisan 2020:

Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde bulunan mobilya fabrikası ateşe verildi. Dilovası Organize Sanayi Bölgesi içerisinde bulunan mobilya fabrikasında çıkan ve kısa sürede büyüyen yangın büyük maddi zarar oluşturmuştur.

30 Nisan 2020:

İstanbul-Maltepe Zümrütevler mahallesinde bulunan 15 katlı plaza yakılmıştır. Alevlerin yoğun dumanından etkilenen faşist çevre hastanelik olmuş ve yangın büyük çapta maddi hasar oluşturmuştur. 

GENEL TOPLAM:

4 katlı PTT Binası ve Türk Telekom şubesi, 15 katlı 1 plaza, 1 marketler zinciri, 2 mobilya fabrikası, 1 mobilya mağazası, 1 kimyasal yağ fabrikası, 1 kâğıt fabrikası, 3 geri dönüşüm tesisi, 1 işyeri, 5 otomobil, 1 tır, 1 otobüs, 1 trafo, 2 tekne, 1 motosiklet, 2 ev, 1 hurdalık alan.